logo gck

XXVIII KONKURS RECYTATORSKI DLA DZIECI im. KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO

Uczestnicy występują w dwóch grupach wiekowych:

– uczniowie klas I – III szkół podstawowych

– uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych

• Na konkurs należy przygotować jeden wiersz i jeden fragment prozy dowolnego autora. Utwory powinny odpowiadać wiekowi i płci wykonawcy. Łączny czas ich wykonania nie może przekroczyć 5 minut.
  • Sądy Konkursowe przy ocenie recytatorów wezmą pod uwagę: dobór repertuaru, interpretację    utworów, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.
  • Użycie pozasłownych środków wyrazu jest dopuszczalne, o ile służy wzbogaceniu wypowiedzi artystycznej. Celowość ich użycia ocenia Komisja Artystyczna.
  • Nagrody w poszczególnych etapach zależne są od możliwości organizatora.

Konkurs przebiega w 4 etapach:

• ELIMINACJE SZKOLNE – do 30 kwietnia 2011 r. na terenie szkoły. Szkoła typuje trzech uczniów w każdej grupie wiekowej do udziału w eliminacjach gminnych lub miejskich. Po eliminacjach szkolnych należy skontaktować się z gminnym lub miejskim ośrodkiem kultury bądź biblioteką, które wyznaczą terminy następnego etapu.
  • ELIMINACJE GMINNE I MIEJSKIE – do 15 maja 2011 r. w gminnych i miejskich ośrodkach kultury lub w bibliotekach. Placówki te typują po trzech recytatorów w każdej grupie wiekowej do udziału w eliminacjach powiatowych.
  • ELIMINACJE POWIATOWE odbędą się 24 i 25 maja 2011 r. od godz. 10.00 w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach.

24 maja (wtorek) od godz. 10.00 – wystąpią uczniowie klas I – III,

25 maja (środa) od godz. 10.00 – wystąpią uczniowie klas IV – VI.

Prosimy o czytelne wypełnienie kart uczestników i przesłanie do dnia 19 maja na adres:

Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach

08 – 130 Kotuń

Jury wytypuje po 3 recytatorów w każdej grupie wiekowej do udziału w Finale.

FINAŁ – 2 czerwca 2011 r. w Siedlcach. Początek o godz. 900

Informacji o eliminacjach powiatowych konkursu udziela Dom Pracy Twórczej „Reymontówka”

w Chlewiskach (Beata Zdrodowska – tel. 25 6420101, tel./fax 25 6427150 lub 608 516 458)

Informacji udzielają także:  Urzędy Gmin w Powiecie Siedleckim, biblioteki, ośrodki kultury oraz Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach.