Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20120113012702 wosp 1 2012 01 04 12 36 36

XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Po raz dwudziesty w Siedlcach odbył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Siedlce należą do nielicznych miast, które grają z Orkiestrą od samego początku. Ponad 400 młodych ludzi z kolorowymi puszkami i identyfikatorami Fundacji rozdawało czerwone serduszka, sprzedawało specjalne gadżety WOŚP i, co najważniejsze, kwestowało na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku graliśmy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Specjalnie wydelegowane grupy kwestowały również na terenie Gminy Siedlce. Podczas tegorocznego finału, obchodziliśmy okrągły jubileusz XX lecia tej pięknej ogólnopolskiej akcji charytatywnej. Z tej okazji, Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy powierzył Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie, zaszczytne zadanie zapewnienia głównej gwiazdy wieczoru oraz konferansjerki, podczas koncertu finałowego na pl. Gen Sikorskiego w centrum miasta, którego w tym roku GOK był współorganizatorem wraz z siedleckim MOK-iem.

Na starcie imprezy, o godz. 17.00 wystąpiły zespoły: Steelfire oraz No Problem. Na finał, o g.19.00, wspomniana Gwiazda Wieczoru – Kasia Wilk.  W trakcie koncertu licytowano wiele orkiestrowych gadżetów. O godz. 20.00 tradycyjnie zabłysło Światełko do Nieba w postaci kilkuminutowego pokazu sztucznych ogni, po czym na scenę ponownie wkroczyła Kasia Wilk z zespołem, która jako pierwsza artstka, dała się namówić do dodatkowego występu, po „światełku”, specjalnie dla licznie zgromadzonej publiczności, bisując jeszcze wielokrotnie, zaśpiewała jesczcze 5 utworów! Całą imprezę oraz licytacje brawurowo poprowadziła sympatyczna prezenterka ogólnopolskiej stacji telewizyjnej TVR – Magdalena Jabłońska, prowadząca na jego antenie popularny program „Music Dance Show”. Chwilami, pomagali jej dzielnie członkowie tegorocznego Sztabu, w tym dyrektor GOK – Krzysztof Chromiński.

Jak co roku, „głównym motorem” i dyrygentem WOŚP w Siedlcach od samego jej początku, czyli od roku 1991 był radny Rady Miasta p. Zbigniew Piwoński. Organizatorami koncertu finałowego na placu byli: Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie. Impreza odbyła się dzięki wsparciu wielu firm i sponsorów, którym serdecznie dziękujemy w imieniu całego Sztabu WOŚP. 

Dzięki wszystkim ludziom wielkiego serca, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie grała do końca świata i o jeden dzień dłużej.

Za rok XXI finał. 

SIEMA

powrót do aktualności