20151216043331 szopka bozonarodzeniowa

XV Gminny Przegląd Kolędniczy- Odwołany

Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z.s w Chodowie informuje , że w wyniku niewystarczającej liczby zgłoszeń – XV Gminny Przegląd Kolędniczy zostaje odwołany.

XV Gminny Przegląd Kolędniczy

Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie

Przegląd kolędniczy jest  okazją do prezentacji różnorodnych widowisk związanych tematycznie z obrzędami i zwyczajami okresu Bożego Narodzenia. Ich celem jest tworzenie warunków do rekonstruowania i kontynuacji obrzędów i zwyczajów ludowych oraz wykorzystania ich jako źródła inspiracji w działalności artystyczno-wychowawczej, dydaktycznej i pedagogicznej.

W prezentacjach udział biorą: grupy kolędnicze, herodowe, teatry jasełkowe, przedstawienia „szopkowe”, itp., zrealizowane dowolnymi środkami scenicznymi. Widowiska mogą być również współczesną w formie i treści interpretacją symboliki bożonarodzeniowej.

Termin:

• Zgłoszenia przyjmowane są na załączonych kartach do 12 stycznia 2016r.
  • Prezentacje odbędą się 14 stycznia 2016r. (czwartek) o godz.10.00 w GOK Chodów

W przypadku dużej liczby zgłoszonych zespołów Przegląd będzie rozłożony na 14 i 15 stycznia

Aktualne informacje o XV Przeglądzie Kolędniczym Gminy Siedlce są dostępne na stronie:

www.gok.gminasiedlce.pl

Zasady udziału:

1. Udział mogą brać zespoły teatralne prezentujące Jasełka i misteria Bożonarodzeniowe
  2. Przedstawiony program nie może być dłuższy niż 20 min
  3. Wyklucza się użycia mikrofonów, podkładów muzycznych podczas trwania występu
    (z wyjątkiem odgłosów przyrody, miasta itd.)
  4. Po zakończeniu prezentacji, możliwe jest spotkanie z konsultantami
  5. Przyjazd na koszt własny
  6. Ubezpieczenie uczestników pokrywa instytucja delegująca

Kryteria oceny:

• oryginalność scenariusza i walory dramaturgiczne przedstawienia
  • zamysł inscenizacyjny, reżyseria i sprawność realizacyjna
  • scenografia (oprawa plastyczna, stroje, maski, rekwizyty)
  • kultura słowa (interpretacja tekstu i sprawność przekazu)
  • ruch sceniczny
  • oprawa muzyczna (gra na instrumentach muzycznych i sprawność wokalna)