Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20140327112813 ale babki koncertt 3

Janko Muzykant & AleBabki. Koncerty w Pruszynku i Grubalach (fotorelacja)

30 marca odbyły się 2 koncerty Janko Muzykanta oraz grupy śpiewaczej AleBabki. Miały one miejsce w remizo-świetlicy w Pruszynku o godz. 15:00 i w świetlicy w Grubalach o godz. 17.30.

Mieczysław Borkowski, zwany Podlaskim Janko Muzykantem jest samoukiem, wirtuozem harmonijki ustnej. Z powodzeniem występował na wielu festiwalach zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Koncertował m.in. w: Holandii, Niemczech, Estonii, Finlandii, Anglii, Francja, Belgii, Ukrainie, Rosji, na Litwie, Białorusi, w Stanach Zjednoczonych Ameryki, a nawet w Japonii. W jego wykonaniu mogliśmy usłyszeć melodie: ludowe, religijne, patriotyczne, country oraz popularne tanga i walczyki. 

Grupa Śpiewacza AleBabki zawiązała działalność we wsi Pruszyn-Pieńki. Działa od ponad roku i jest częstym gościem na różnych przeglądach regionalnych. Bardzo często występuje na imprezach okolicznościowych i oficjalnych. Jest też laureatem I miejsca w Powiatowym przeglądzie kapel i zespołów weselnych w kategorii „Kapele ludowe i grupy śpiewacze”. W swoim bogatym repertuarze ma pieśni i przyśpiewki niemal na każdą okazję.

 

powrót do aktualności