Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20130411070112 Mleczko wystawa

WYSTAWA RYSUNKU ANDRZEJA MLECZKI – GOK Chodów

W czwartek 18 kwietnia o g.19.00 odbył się wernisaż autorskiej wystawy rysunków Andrzeja Mleczki.

Wystawę oglądać można do końca maja.

Andrzej Mleczko jest jednym z najbardziej znanych i rozpoznawalnych rysowników satyrycznych w Polsce. Na co dzień zajmuje się także plakatem, scenografią, grafiką oraz rysunkiem reklamowym. Jest autorem ponad dwudziestu tysięcy rysunków i ilustracji opublikowanych w kilkudziesięciu pismach i magazynach. Dotychczas zbiory jego prac ukazały się w 46 książkach i albumach. Twórczość artysty była prezentowana na 125 wystawach indywidualnych w kraju i 30 za granicą. Artysta znany jest z podejmowania kontrowersyjnych tematów związanych z róznymi aspektami życia społecznego, religijnego i politycznego, ukazując zwyczaje Polaków w nieco krzywym zwierciadle.

W Galerii GOK w Chodowie obejrzeć można będzie najnowsze oraz archiwalne rysunki autora.

powrót do aktualności