20130227110931 wystawa stok lacki

OKRUCHY CZASU – STOK LACKI HISTORIA I LUDZIE – Fotorelacja

9 marca o g.17.30 w Świetlicy w Stoku Lackim odbyło się otwarcie niezwykłej wystawy upamiętniającej historyczne dzieje miejscowości i jej mieszkańców. Niektóre z zaprezentowanych fotografii miały ponad 100 lat!

Wernisaż uświetnił mini-recital fortepianowy Joanny Różewskiej.

Prelekcje wygłosili m.in.:

Sławomir Kordaczuk – v-ce dyrektor Muzeum Regionalnego w Siedlcach

prof. Róża Somla – Dembowska – kierownik Zakładu Romanistyki na Uniwersytecie Warszawskim

dr Rafał Dmowski – z Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Przyrodniczo – Humanistycznym w Siedlcach

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Siedlce – p. Mirosław Bieniek, który co warto nadmienić, z wykształcenia również jest historykiem.

Obszerną relację z uroczystości przeczytać można na łamach Życia Siedleckiego:

Głównymi pomysłodawcami wystawy był v-ce przewodniczący Rady Gminy Siedlce – dr Dariusz Stopa oraz opiekun świetlicy, p. Bogusława Gorzała, ale w jej organizację zaangażowało się wielu mieszkańców Stoku Lackiego.

Wystawę można oglądać do końca marca. Prosimy o wcześniejsze umówienie się pod nr tel. 25 633 09 38 – biblioteka w Stoku Lackim lub 509013349 – opiekun świetlicy p. Bogusława Gorzała.