6df5b17e c1bb 42e0 bb79 4899cc2e72e9

Wizyta studyjna – Pałac Rzeczypospolitej i Stare Miasto w Warszawie – 27.06.2024r.

W czwartek 27 czerwca 2024 roku Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Ireny Ostaszyk, która pełni funkcję Biblioteki Powiatowej zorganizowała wizytę studyjną dla bibliotekarzy z terenu powiatu siedleckiego podczas, której odbyło się Zwiedzanie Pałacu Rzeczypospolitej oraz Starego Miasta w Warszawie.
Największe skarby Biblioteki Narodowej przechowywane do niedawna w sejfach zostały w maju udostępnione zwiedzającym w wyremontowanym Pałacu Rzeczypospolitej.
Mieliśmy okazję zapoznać się z historią Pałacu Rzeczypospolitej oraz z bogatą kolekcją zbiorów Biblioteki Narodowej. Podczas wizyty na Starym Mieście podziwialiśmy zabytkową architekturę oraz poznaliśmy historię tej części Warszawy.
Wizyta studyjna była doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy bibliotekarzy oraz do nawiązania cennych kontaktów z innymi pracownikami bibliotek.
Dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Siedleckiego mogliśmy skorzystać z tej wartościowej inicjatywy i zdobyć nowe doświadczenia, którą będziemy mogli wykorzystać w pracy na rzecz czytelników naszych bibliotek.
Dziękujemy za super spędzony dzień.