20230914123004 kiepura stok lacki

Widowisko muzyczne „Dla Ciebie śpiewałem…” – 16.09.2023

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie 16 września 2023 roku na spektakularne widowisko muzyczne „Dla Ciebie śpiewałem…” to widowisko skrojone specjalnie na inaugurację obchodów jubileuszowych z okazji 120-tych urodzin Jana Kiepury.

Miejsce: Biblioteka Publiczna w Stoku Lackim, ul. Pałacowa 62

Start godzina 20:00

„Dla Ciebie śpiewałem…” to nostalgiczna podróż ku wspomnieniom, w towarzystwie największych, przedwojennych przebojów: „Blondynki, brunetki…”, „Ninon, ach uśmiechnij się”, „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”. Nie zabraknie również hitów prosto z wielkiego ekranu, gdzie tłumy fanów podziwiały miłość Marty i Jana. To podróż pełna wzruszeń i szczerego uśmiechu. Na scenie Teatru spotkają się: Jan jubilat – tenor wszechczasów, Marta Eggerth – największa miłość Kiepury, Hanka Ordonówna – legenda polskiej sceny, Eugeniusz Bodo – najbardziej popularny i uwielbiany aktor dwudziestolecia międzywojennego.

Premiera odbyła SIĘ  15 maja 2022 roku

Twórcy:
Scenariusz: Jakub Milewski (koncepcja), Dariusz Taraszkiewicz (dialogi)
Reżyseria, ruch sceniczny, scenografia: Beata Redo-Dobber
Kierownictwo i opracowanie muzyczne: Mieczysław Smyda
Choreografia: Violetta Suska
Kostiumy: Maria Balcerek
Reżyseria światła: Artur Wytrykus

Obsada:
Wielbiciel starych fotografii: Kacper Kuszewski / Jacek Kawalec / Krzysztof Kwiatkowski
Jan Kiepura: Łukasz Ratajczak / Sebastian Mach
Marta Eggerth: Zuzanna Caban / Anna Gigiel