Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20121010050031 Wojciech Myrczek 3

Warsztaty wokalne z Wojciechem Myrczkiem – relacja

Otwarte warsztaty wokalne – wydarzenie towarzyszące podczas I Ogólnopolskiego Festiwalu Improwizacji i Interpretacji Jazzowej JAZZ NA WSI. 
17 października 2012, środa, g.16. Sala widowiskowa GOK w Chodowie.

Wojciech Myrczek – polski wokalista jazzowy. Styl tego wykonawcy cechuje z jednej strony przywiązanie i szacunek do muzycznej tradycji, a z drugiej nowoczesne podejście do instrumentu jakim jest ludzki głos. Swoboda posługiwania się scat\’em – czerpiącą z dokonań instrumentalistów techniką wokalnej improwizacji, stawia Myrczka w wyjątkowym miejscu polskiej sceny jazzowej. Na swoim koncie posiada nagrodę dla Największej Indywidualności Konkursu „Lotos Jazz Festival – Bielska Zadymka Jazzowa 2010”, Grand Prix w konkursie „Jazz Voices 2011” (Litwa), I miejsce w konkursie „Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych w Zamościu” (2007r.). Występował m.in. na „The Hague Jazz Festival” (Holandia), „BlueBoat” Jazz Festival (Niemcy) oraz Zamojskim Festiwalu Kultury im. Marka Grechuty. Jest absolwentem i wykładowcą Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. W roku 2010 nagrał debiudancki album „Wojciech Myrczek Quintet – We\’ll Be Together Again”.
powrót do aktualności