Warsztaty – Senior w ogrodzie – 4.04.2024 r. – świetlica w Nowych Iganiach

Warsztaty ,,Senior w ogrodzie” odbyły się 4 kwietnia w świetlicy w Nowych Iganiach. Organizatorem wydarzenia było Koło Gospodyń Wiejskich Nowe Iganianki i Gminne Centrum Kultury w Siedlcach z/s w Ostrówku. Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego .
Uczestniczyło w nich wielu seniorów, którzy chętnie poznawali tajniki ogrodniczego rzemiosła. Podczas warsztatów omówione zostały m.in. techniki siewu, nawożenia i pielęgnacji roślin. Atmosfera była bardzo miła i panowała duża radość z możliwości nauki nowych umiejętności. Po zakończeniu warsztatów uczestnicy mogli zabrać ze sobą trochę sadzonek, aby móc kontynuować praktykę w swoich własnych ogrodach. Była to bardzo udana i inspirująca inicjatywa, która z pewnością będzie powtarzana także w przyszłości.
Podczas wydarzenia rozstrzygnięty został konkurs „Wiosna w ogrodzie” serdecznie gratulujemy laureatom: I miejsce – Paulina Kozioł – Stare Opole – „Ogrodowy zawrót głowy”, II miejsce – Monika Dorosz – Strzała – „Magnoliowy zawrót głowy”, III miejsce – Agnieszka Karwowska – Pruszyn Pieńki – „Gdy budzi się wiosna”, Wyróżnienie: Anna Kozioł – Stare Opole – „Mój wiosenny zakątek”, Magdalena Chomka – Białki – „24 kolory wiosny”.
Dziękujemy bardzo za wsparcie i uczestnictwo w warsztatach senior w ogrodzie. Mamy nadzieję, że było to dla Państwa równie satysfakcjonujące doświadczenie, jak dla nas. Jeszcze raz serdeczne dzięki i zapraszamy do kolejnych spotkań!
Kolejny raz dzięki pani marszałek Janina Ewa Orzełowska , że mogliśmy wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich zorganizować kolejne wydarzenie dla naszej społeczności. Dzięki pani zaangażowaniu i wsparciu udało nam się zorganizować spotkanie, które było pełne pozytywnej energii i inspirujących dyskusji. Dziękujemy Janina Ewa Orzełowska za pomoc i zaangażowanie w nasze działania!
🫶🏻Za wsparcie ogromnie dziękujemy:
Mazowsze serce Polski
Janina Ewa Orzełowska