Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20121204022008 Szkolenie w BIalkach

Warsztaty dla świetlic i bibliotek

Czy świetlica może być po trosze domem, ogrodem, pracownią komputerową, teatrem, placem zabaw, salą koncertową, pracownią malarską, miejscem spotkań? Tak! Dla wielu osób w całej Polsce, dla dzieci, ale i dorosłych, świetlica jest bardzo ważnym miejscem, w którym można nie tylko pograć w gry i zorganizować tradycyjną choinkę, ale także robić teatr, uprawiać warzywa, słuchać muzyki albo prowadzić własny rockowy zespół. Można spotkać się z sąsiadami w ważnej lub nieważnej sprawie lub zwyczajnie porozmawiać z kimś przyjaznym.

Aby świetlica mogła stać się takim żywym, ciekawym i ważnym dla ludzi miejscem, warto dobrze zastanowić się nad programem działania, nad sposobami docierania do mieszkańców i nad promocją.

Podczas całodniowego spotkania połączonego z działaniami praktycznymi, pokazaliśmy przykłady miejsc, które mimo niewielkiego budżetu oraz lokalizacji w małej miejscowości działają jak prężne centra kultury. Była to okazja do poznania ciekawych metod pracy, nowych pomysłów na działania, a przede wszystkim wymiany własnych doświadczeń.

Warsztaty odbyły się w świetlicy w Białkach, w dn. 17 listopada 2012 (sobota), w godz. 11-17.

Były one wynikiem porozumienia i współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie

z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę” w ramach programu Narodowego Centrum Kultury.

Prowadzili je:                                                                                 

Magdalena Kubecka oraz Dominik Skrzypkowski

Latający Animatorzy i Socjologowie Kultury

Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.

W załączniku zamieściliśmy do pobrania krótką prezentację z przebiegu spotkania.

powrót do aktualności