20240117015413 4200124737685140953205744403762385054368311n

VIII MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK SZKÓŁ GMINY SIEDLCE „ZAŚPIEWAJMY JEZUSKOWI” 2024

To wspaniale, że już po raz ósmy mogliśmy się spotkać na festiwalu upowszechniającym kolędowanie. Ta piękna inicjatywa miała miejsce w Zespole Oświatowym im. Jana Pawła II w Stoku Lackim.
Na wydarzenie przybyli uczniowie wszystkich gminnych placówek oświatowych. Nie zabrakło również rodziców i opiekunów ze szkół, którzy wspierali ogromnymi brawami wykonawców.
Jury w składzie:
Tomasz Markiewicz– Przewodniczący Jury – polski dziennikarz muzyczny, wokalista, konferansjer, juror przeglądów wokalnych, promotor zespołów rockowych, pomysłodawca i organizator wielu koncertów oraz imprez estradowych, autor tekstów piosenek
Iza Kuniewicz – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Siedlcach z/s w Ostrówku
Wojciech Słupski – Dyrektor Miejsko-Gminnego Miejsko-Gminny Ośrodek Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury
Michał Kryński – Muzyk – studiował na Uniwersytecie Muzycznym w Białymstoku, na kierunku Pedagogiczno-Instrumentalnym (Saksofon)
Jury oceniało poczucie rytmu, intonację i poprawność wykonania, ale również oryginalność w wyborze repertuaru.
W tym roku ponownie gościliśmy również uczniów SOSW w Stoku Lackim , którzy gościnnie zaszczycili nas swoimi występami.
Julia Skóra skradła serca wszystkich zgromadzonych, wykonując utwór „Skrzypi wóz.”
Dziękujemy gospodarzom Festiwalu pani Dyrektor Barbara Stelingowska i pani wice dyrektor Agnieszka Stopa oraz koordynatorom festiwalu Katarzyna Marciniuk, Sylwia Słupska za organizację i wsparcie od początku do końca tego wydarzenia, Koło Gospodyń Wiejskich „Cudawianki” Stok Lacki-Folwark za słodki poczęstunek dla uczestników festiwalu . Widać, że festiwal rośnie w siłę ????
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i wykonawcom.