20180706045204 images

VI Festiwal Biesiadny Stok Lacki – fotoleracja

W niedzielę 15 lipca o godzinie 15.00 w Stoku Lackim odbył się VI Festiwal Biesiadny „100 lat Niepodległej w pieśni patriotycznej i sztuce ludowej” zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z/ s w Chodowie przy wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz lokalnych działaczy. Impreza ta propagowała polską kulturę, łącząc muzykę patriotyczną oraz biesiadną. Festiwal jest organizowany cyklicznie od 2012 roku. Festiwal rozpoczął się od atrakcji oraz konkursów dla najmłodszych przeprowadzonych przez instruktorów GOK. Podczas festiwalu wystąpiły zespoły ludowe, takie jak: Zespół ze Stoku Lackiego, grupy śpiewacze Białki, AleBabki, Chodów, Biesiada Polska, które w swoim repertuarze zaprezentowały także utwory patriotyczne. Niewątpliwą atrakcją był występ gwiazdy wieczoru zespołu Bayer Full, który pomimo deszczu zgromadził przed sceną liczną publiczność. Przez cały czas trwanie festynu można było podziwiać sztukę tkania na krośnie oraz zapoznać się z ofertą Biblioteki Publicznej w Stoku Lackim.