Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20231227094139 4126672737532500301803142731914463203896525n

Uroczyste podsumowanie projektu realizowanego wspólnie z Krajowym Stowarzyszeniem Pomocy Szkole w Zespole Oświatowym w Pruszynie

 

20 grudnia 2023 roku w Zespole Oświatowym im. Płk. Leopolda Lisa-Kuli w Pruszynie, odbyło się uroczyste podsumowanie projektu realizowanego wspólnie z Krajowym Stowarzyszeniem Pomocy Szkole pn. ,,TRADYCJE I OBRZĘDY POLSKIE – BOŻE NARODZENIE NA PODLASIU I ELEMENTY WIELOKULTUROWOŚCI W KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ”.
Program objęty został Honorowym Patronatem przez Marszałka Województwa Mazowieckiego – Adama Struzika, Starostę Powiatu Siedleckiego – Karola Tchórzewskiego i Wójta Gminy Siedlce – Henryka Brodowskiego. Na wydarzeniu nie zabrakło zaproszonych gości m. in pani Zofia Grzebisz – Nowicka, przedstawiciel policji, pan nadleśniczy Jerzy Osiak , pani radna Zofia Guzek, pani Anna Wróblewska, pan wice wójt Sławomir Jagiełlo, przedstawiciele kół gospodyń wiejskich, OSP w Pruszynie, rodzice.
Z dużym zainteresowaniem uczestnicy uroczystości obejrzeli bardzo ciekawą prezentację multimedialną o najważniejszych wydarzeniach zrealizowanych w ramach projektu. Ważną częścią tej uroczystości, było wręczenie nagród w konkursach organizowanych w ramach projektu: ogólnopolski konkurs ,,Ozdoba choinkowa”, ,,W fabryce Świętego Mikołaja” , ,, E-kartka Bożonarodzeniowa” , ,,Tradycyjny stroik lub dekoracja Bożonarodzeniowa”, ,,Najciekawszy pierniczek”.
Następnie ksiądz Marek ChomiukMarek Chomiuk – proboszcz parafii w Pruszynie odczytał fragmentu z Pisma Świętego, odmówił modlitwę i nastąpiła część artystyczna. Zgodnie z tradycją przedstawiono piękne jasełka w wykonaniu uczniów szkoły.
Przewodnicząca Zofia Grzebisz-Nowicka pogratulowała i podziękowała wszystkim uczniom i nauczycielom uczestniczącym w warsztatach, tematycznych lekcjach i konkursach przeprowadzonych zgodnie z przyjętym programem tegorocznej edycji programu edukacyjno-wychowawczego pn. „Boże Narodzenie na Podlasiu”. Złożyła również wszystkim uczestnikom tej pięknej i wzruszającej uroczystości gorące życzenia Świąteczne i Noworoczne. Pani Zofia kierując do każdego ciepłe słowa uznania obdarował pięknymi prezentami książkami m .in uczniów, dyrektor szkoły Iwona Chacińska Iwonę Chacińska, przedstawiciela Rady rodziców panią Nowakowską, wice wójta Gminy Siedlce Sławomira Jagiełło, przedstawicieli kół gospodyń wiejskich, dyrektor Centrum Kultury w Siedlcach Izabelę Kuniewicz dziękując przy tym za owocną współpracę.
Pani Dyrektor ZO w Pruszynie Iwona Chacińska w imieniu organizatorów złożyła serdeczne życzenia Świąteczne i noworoczne wszystkim uczestnikom uroczystości. Również pan wice wójt Sławomir Jagiełło dziękując za wyjątkowe zaakcentowanie Świąt Bożego Narodzenia również złożył życzenia i podziękował przede wszystkim dzieciom, które są dumą szkoły, Pani Dyrektor za organizację i realizację tego wydarzenia, rodzicom, którzy zawsze otwarcie i chętnie angażują się w życie oraz pani Zofii Grzebisz Nowickiej za obecność i wspieranie szkoły w Pruszynie.
Podczas uroczystość nastąpiło również pożegnanie p. katechetki Lidia Bobrowska, która odchodzi na zasłużoną emeryturę. Na początku głos zabrały dzieci dziękując za trud włożony przez Panią Lidię w ich nauczanie i wychowanie. Następnie swoje życzenia złożyła przedstawiciele rady rodziców. Dyrektor szkoły pani Iwona Chacińska w imieniu własnym, wszystkich pracowników szkoły , ze wzruszeniem w głosie pożegnała odchodząca na zasłużoną emeryturę koleżankę.
Na zakończenie tej niezwykłej uroczystości odbyła się wspólna staropolska wigilia przygotowana przez rodziców i nauczycieli, Koło Gospodyń Wiejskich w Pruszynie i Wólki Leśniej, OSP w Pruszynie. Towarzyszyła jej serdeczna, wręcz rodzinna atmosfera. Ponadto każdy z przybyłych Gości otrzymał świąteczny piernikowy upominek.
W nastroju świątecznym odbyło także śpiewanie kolęd przez wszystkich uczestników uroczystości i symbolicznie podzielenie się opłatkiem.
Dziękujemy pani dyrektor za zaproszenie.
powrót do aktualności