Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20130224063324 monodram

Teatr w Białkach – Fotorelacja

10 marca o g. 17.00 w świetlicy w Białkach mogliśmy zobaczyć monodram Lidii Kargol pt. ,,Próba Generalna”.

Lidia Kargol jest stypendystką Prezydenta Miasta Siedlce, aktorką, absolwentką Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. 


„Próba Generalna” to opowieść o kobiecie, uwikłanej we własne marzenia i fascynacje, poszukującej siebie i swojej roli w otaczającym świecie i rzeczywistości. Do wewnętrznych rozterek, dołączają problemy uczuciowe. W trakcie zarysowuje się studium kobiecej wrażliwości oraz jej przemiany, uzależnione od wieku, przeżyć oraz relacji z ludźmi. Monodram jest też próbą odpowiedzi na pytanie, jakie czynniki wpływają na życiowe wybory i jak pogodzić bycie sobą z koniecznością odgrywania różnych ról społecznych czy zawodowych. Poszukiwanie sensu, nie tyle życia, co potrzeb emocjonalnych i psychicznych. Niekiedy, chęć ich zaspokojenia, może komplikować lub przesłaniać codzienność, prowadzić do konfliktów i poczucia wyobcowania. Sztuka zachęca do głębszej refleksji nad miejscem człowieka w dzisiejszym świecie, próby zrozumienia złożoności ludzkiej osobowości i relacji międzyludzkich. 

Reżyseria: Lidia Kargol

Scenariusz: Lidia Kargol, Michał Matlengiewicz

Opracowanie muzyczne: Krzysztof Chromiński

powrót do aktualności