20240313150541542249747

TANGO WITH BOND Z OKAZJI 25-LECIA WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO W STOKU LACKIM

Przepiękny koncert muzyki filmowej trasy Warszawska Opera Kameralna „Tango with Bond”, który odbył się z okazji 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego, obejrzała zgromadzona publiczność 10 marca, w sali przy Bibliotece Publicznej w Stoku Lackim. Widownia nagrodziła artystów gromkimi oklaskami. Koncert rozpoczęła Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Pani Iza Kuniewicz witając mieszkańców gminy, wykonawców oraz gości, którzy przybyli na to wydarzenie. To był idealny koncert dla wszystkich, bez względu na wiek. Wieczór z piosenkami z filmów o słynnym Agencie Jej Królewskiej Mości w nowych, tangowych aranżacjach Hadriana Tabęckiego, w wykonaniu wybitnych wokalistów i muzyków, a to wszystko uzupełnione pokazem tańca.

W koncercie wystąpili wybitni polscy wokaliści i aktorzy – Anna Ozner, Natalia Sikora, Lala Czaplicka, Maciej Moszyński oraz Orkiestra Tango Attack pod dyrekcją Hadriana Tabęckiego. Usłyszeliśmy między innymi: ,,GoldenEye’’, ,,Tomorrow Never Dies’’, ,,Skyfall’’, ,,Writing’s On The Wall’’, ,,No Time to Die’’ czy ,,Diamonds Are Forever’’ oraz wiele innych przebojów nierozerwalnie kojarzących się z przygodami Agenta 007. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za stworzenie tego niepowtarzalnego wydarzenia, które zostanie z nami na długo, pozostawiając piękne wspomnienia i inspirując nas do kolejnych spotkań artystycznych. Podczas wydarzenia została wręczona również statuetka Kobieta Aktywna w Gminie Siedlce – Kobieta Niezwykła – Annie Jaroszyńskiej z Żaboklik, która nie mogła być obecna na gali. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wkład artystyczny w naszą gminę. Następnie pani radna i sołtys Bogusława Gorzała i sołtys Edyta Ambroziakzłożyły gratulację pani Dorota Dmowska-Paczuskasekretarz Gminy Siedlce z okazji 20 – lecia pracy w samorządzie i podziękowały za dotychczasową praca na rzec gminy Siedlce.

Szczególne podziękowania kierujemy do: Janina Ewa Orzełowska – Marszałek Województwa Mazowieckiego Dariusz Stopa – Dyrektora Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Oddział w Siedlcach oraz Mazowsze Serce Polski To dzięki tym osobom Warszawska Opera Kameralna mogła zagościć w naszej Gminie. Organizatorem wydarzenia był Wójt Gminy Siedlce Henryk Brodowski, Warszawska Opera Kameralna, Gminne Centrum Kultury w Siedlcach z/s w Ostrówku. Po części oficjalnej Koło Gospodyń Wiejskich „Cudawianki” Stok Lacki-Folwark i Pani Sołtys Bogusława Gorzała przygotowały słodki poczęstunek dla wszystkich gości, za który bardzo dziękujemy. Dziękujemy za zdjęcia Sławomir Mikiciuk dyrektor szkoły w Nowych Iganiach.