Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20120906042955 Raynel 3

Salsa kubańska – zapisy

Szkoła Salsy Kubańskiej

 Od marca wznawia zapisy szkoła salsy oraz tańców kubańskich i afrokubańskich. Obok salsy, w programie m.in.: rumba, chacha, mambo, son, yoruba, congo, carabali, inne… oraz formy współczesne.

Jest to grupa inna niż wszysko co znacie do tej pory. Nie jest to kolejna sekcja nastawiona na sukcesy w konkursach i turniejach organizowanych przez miliony dziwnych federacji. Nie proponujemy Wam też walca, tanga, ani tańców salonowych czy towarzyskich, nie jesteśmy też agencją tańca weselnego. Proponujemy przede wszystkim relaks i dobrą zabawę. Jeśli chcesz się odstresować, rozluźnić swoje ciało i umysł, po to, by potem dobrze i komfortowo czuć się na każdym parkiecie i imprezie – przyjdź do nas.

Zapraszamy 

Zapisy i zajęcia odbywają się w każdy wtorek o g.19.00, w klubie studenckim Pe-Ha, przy ul. 3go maja 49.

 

Prowadzi znany kubański choreograf z Havany – RAYNEL FERNANDEZ BALLESTER.

Odpłatność miesięczna: 40 zł – mieszkańcy gminy Siedlce, studenci; 60 zł – mieszkańcy miasta i pozostali uczestnicy.

Szczegóły pod nr tel. 660 906 999 – dyrektor GOK, Krzysztof Chromiński.

 

Zapisy trwają przez cały rok. Prosimy o deklarację uczestnictwa w formie  mailowej

na nasz adres e-mail.: gok@gminasiedlce.pl

W tytule należy wpisać SALSA – deklaracja. W treści maila proszę podać następujące dane:

imię i nazwisko, wiek, miejscowość, numer telefonu do kontaktu oraz adres mailowy.

Osoby upoważnione do zniżki, tj.: mieszkańcy gminy Siedlce, studenci, pracownicy UP-H, Urzędu Gminy i GOK,

proszeni są o zaznaczenie tego faktu w deklaracji oraz załączenie odpowiednio:

studenci – scan legitymacji studenckiej lub pierwszej strony indeksu;

mieszkańcy Gminy Siedlce – scan dowodu z miejscem zameldowania.

Przypominamy, że MIASTO SIEDLCE NIE NALEŻY DO GMINY SIEDLCE, więc mieszkańcy miasta nie mogą skorzystać ze zniżki, o ile nie są studentami, bądź pracownikami UP-H, UG, GOK. Gmina Siedlce, to 35 miejscowości wiejskich położonych dookoła miasta Siedlce: Białki, Biel, Błogoszcz, Chodów, Golice – Kolonia, Golice, Grabianów, Grubale, Jagodnia, Joachimów, Nowe Iganie, Nowe Opole, Opole Świerczyzna, Osiny, Pruszyn, Pruszynek, Pruszyn – Pieńki, Pustki, Purzec, Rakowiec, Stare Iganie, Stare Opole, Stok Lacki Folwark, Stok Lacki, Strzała, Topórek, Ujrzanów, Wołyńce – Kolonia, Wołyńce, Żabokliki – Kolonia, Żabokliki, Żytnia, Żelków – Kolonia, Swoboda, Wólka Leśna.

———————————————————————————————————————–

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW ZAJĘĆ

Odpłatność miesięczna z góry. Forma płatności: przelew bankowy / pocztowy.

Wpłaty prosimy uiszczać terminowo, najpóźniej przed rozpoczęciem pierwszych, a w uzasadnionych przypadkach drugich zajęć w danym miesiącu. Potwierdzenie wpłaty należy zachować i zabrać ze sobą na zajęcia, bądź presłać mailem na: gok@gminasiedlce.pl. W przypadku przelewów internetowych, prosimy o wydruk potwierdzenia.

Dane do przelewu:

Odbiorca: Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie

Adres: Chodów, ul. Sokołowska 75. 08-119 Siedlce

Nr konta: 24 1060 0076 0000 3210 0020 8789

Tytuł wpłaty: SALSA – /imię i nazwisko/

Kwota: 60zł lub 40 zł – w przypadku osób uprawnionych do zniżki.

 

Uprawnieni do 33% zniżki w zajęciach:

– mieszkańcy gminy Siedlce

– studenci

– pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach oraz Urzędu Gminy w Siedlcach

 

Specjalna grupa dla seniorów – zajęcia o g.18.00 (odrębne zasady – szczegóły telefoniczne)

———————————————————————————————————————————————–

INFORMACJE OGÓLNE

Organizatorem sekcji jest Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie przy współpracy z Uczelnianym Ośrodkiem Kultury Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach.

Zajęcia adresowane są dla wszystkich, bez względu na wiek.

Warto zauważyć, że oprócz znakomitych warunków technicznych, klub studencki „PeHa” zlokalizowany jest w centrum komunkacyjnym nie tylko miasta, ale i otaczającej go gminy, w pobliżu węzła MPK oraz dworca PKP i PKS. Sprzyja to lepszej integracji jej mieszkańców w proponowanej przez nas formie, zarazem pozwala na ustalenie niewygórowanej odpłatności za zajęcia (już od 6zł za godzinę lekcyjną, to ponad czterokrotnie mniej niż kosztują te same zajęcia, z tym samym instruktorem w Warszawie).  

RAYNEL FERNANDEZ BALLESTER

 

Energia, radość i głód tańca 

to najkrótszy i najbardziej trafny  

opis jednego z PREKURSORÓW 

salsy kubańskiej w Polsce,

kubańskiego instruktora tańca!

 

Raynel urodził się i wychował w Havanie, samym sercu Kuby. Od blisko 20 lat jest tancerzem, choreografem i instruktorem tradycyjnych tańców kubańskich (Rumba, Son, Chacha, Mambo, Comparsa, Danzón, Contradanza), tańców afrokubańskich (Yoruba, Congo, Carabalí, Arará). Jego specjalnością jest także balet (klasyczny, neoklasyczny i romantyczny) oraz tańce nowoczesne (contemporary, modern, jazz).

Studiował w Ballet Teatro América. Jako artysta i nauczyciel rozwijał się głównie na Kubie, gdzie założył własną szkołę tańca, a od niedawna również w Turcji i w Polsce.

We wczesnych latach swojej kariery pracował z największymi choreografami Kuby w najważniejszych i największych kabaretach i hotelach wyspy, m.in.:

Cabaret Tropicana – współpracował z choreografem Santiago Alfonso;

Cabaret Internacional en Varadero – pod dyrekcją maestro Andrés Gutiérrez;

Cabaret Salon Rojo del Hotel Capri – z Tomasem Moralesem.s Guti

 

Jako tancerz i choreograf występował w większości teatrów na Kubie takich, m.in.:

Teatro Julio Antonio Mella, Gran Teatro de la Habana García Lorca, Teatro América…

Ponadto, współpracował z takimi grupami tanecznymi jak: „Estilo Fantástico” (Jazz, Sherdaon, Break Dance), „Estilo Salvaje” (Merengue, Salsa, Columbia, folklor afrokubański, balet, taniec współczesny) i wieloma innymi.

 

Znany był też z tego, że stworzył specjalne grupy choreograficzne i prowadził zajęcia dla dzieci i tzw. “trudnej młodzieży” z niebezpiecznych dzielnic Havany. W dniu dzisiejszym, wielu ze studentów Raynela pracuje jako profesjonalni tancerze w Stanach Zjednoczonych i wielu krajach europejskich.

W Polsce po raz pierwszy pojawił się w 2006 roku. Prowadził liczne kursy i warsztaty salsy dla młodzieży, m.in. podczas VI Przystaneku PAT (Profilaktyka a Ty) – organizowanego przez Departament Bezpieczeństwa Publicznego MSWiA. Występował też m.in. jako ekspert oraz instruktor salsy w popularnym programie TVN pt. “Taniec z Gwiazdami”, przygotowujący pary do występu przed kamerami.

       Do tej pory zapraszany był jako instruktor do najbardziej liczących się szkół tańca w kraju, prowadząc wiele warsztatów tanecznych i regularnych kursów tańca m.in. w SHO, Salsa Libre, Akademia Tańca Tomasza Potockiego, Salsa Kings, Salsa Factory, KursTanca.net, Akademia Tańca M&I Sulewskich, Urban Dance Zone. Współpracował również ze znanymi zespołami muzycznymi, takimi jak Rei Ceballo & Calle Sol, Trio Son. W ubiegłym roku założył grupę pokazową pod nazwą Fernandez Dance Company. 

Zajęcia Raynela charakteryzują się atmosferą rozluźnienia i zabawy, ich celem jest nie tylko nauka tańca, ale wyczucie rytmu i emocji nie tylko poprzez ruch zewnętrzny, ale i wewnątrz.

Tańczy nie tylko ciało, ale i umysł. W rytmie muzyki zapominamy o codziennych problemach i obowiązkach, taniec ma nauczyć nas akceptacji samych siebie i być drogi do wyrażenia tłumionych i gromadzonych na co dzień emocji.

 

Najczęściej zadawane pytania:

Pyt.: czy trzeba zapisywać się w parach czy można przyjść na zajęcia solo? 

Odp: absolutnie nie ma potrzeby wcześniejszego parowania, jak i też nie ma przeszkód, żeby przyjść i zapisać się wspólnie z zaprzyjaźnioną osobą . Zapisujemy jednak każdą osobę oddzielnie. Z dotychczasowych doświadczeń i obserwacji wynika, że  95% uczestników przychodzi na zajęcia bez pary. W razie potrzeby, instruktor sam paruje uczestników oaz asystuje im w ćwiczeniach tanecznych. Generalnie, najpierw trzeba opanować własne ciało…

 

Pyt.: czy instruktor mówi po polsku? 

Odp: tak, i wtedy jest największa zabawa … 🙂

Można z nim również porozmawiać po hiszpańsku i angielsku.

 

Odpowiedzi na inne pytania odnajdziecie na zajęciach.

ZAPRASZAMY 

powrót do aktualności