Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20120511040554 profilaktyka

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA – Białki

GMINNY UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU – Światowy Dzień Zdrowia – „Starzenie się i zdrowie”.

O tym, że zdrowie stanowi jedno z największych wartości w życiu nikogo nie trzeba przekonywać.

Od marca do maja na terenie naszej gminy odbył się cykl wykładów poświęconych profilaktyce prozdrowotnej. 

Wykłady adresowane były nie tylko do seniorów. Zaprezentowana wiedza z pewnością przyda się wszystkim, gdyż czy tego chcemy czy nie, starzeje się każdy z nas.

Omawiane były m.in. zagadnienia z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz profilaktyki zdrowia dot. najczęstszych schorzeń, określanych jako choroby cywilizacyjne naszych czasów, które zbierają coraz bardziej śmiercionośne żniwo w społeczeństwie. Powszechnie wiadomo, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Bagatelizowanie kończy się niestety tym, że potem nawet na to drugie często bywa już za późno.

Koordynatorem spotkań była p. mgr Urszula Łukasiewicz – Kierownik Szkolenia Praktycznego przy Zespole Medycznych Szkół Policealnych im. Zbigniewa Religi w Siedlcach. Zajęcia prowadzili zaproszeni specjaliści z rożnych dziedzin medycyny przy asyście słuchaczy Studium Medycznego.  

Wstęp na spotkania był wolny. 

Dotychczas odbyły się spotkania w świetlicach: w Żaboklikach, Opolu Nowym, Pruszynie, Stoku Lackim, Grabianowie oraz w Białkach. Frekwencja była zróżnicowana, ale akcja utwierdziła nas w przekonaniu, że tego typu wykłady są potrzebne, dlatego po wakacjach będą one kontynuowane w kolejnych świetlicach na terenie gminy. 

powrót do aktualności