Spotkanie Wielopokoleniowe Kombatantów RP – 22.06.2024r.

W sobotę 22 czerwca 2024 roku we Dworze w Ostrówku odbyło się Spotkanie Wielopokoleniowe Kombatantów RP. Była to okazja do wspólnych wspomnień, dzielenia się historiami i przeżyciami z lat walk o niepodległość Polski oraz uczczenia pamięci poległych weteranów. To pierwsze tak uroczyste spotkanie, a uczestniczyli w nim zarówno weterani, ich rodziny, jak i przedstawiciele władz państwowych. Było to niewątpliwie bardzo ważne wydarzenie, podczas którego oddany został hołd bohaterom i wielkim pokoleniom, które walczyły o wolność naszej ojczyzny.
Wydarzenie prowadził Prezes Związku Kombatantów RP w Siedlcach – Pan Janusz Malewicz wraz z Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Siedlcach z/s w Ostrówku – Panią Iza Kuniewicz.
Medale, wręczane przez płk Czesława Lewandowskiego – prezesa Zarządu Głównego ZKRPiBWP, otrzymali: Janusz Malewicz – prezes Związku Kombatantów RP w Siedlcach, Janina Ewa Orzełowska – Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego i Henryk Brodowski – Wójt Gmina Siedlce.
Pani Dyrektor GCK Izabela Kuniewicz dała prelekcję przybyłym gościom o Dworze w Ostrówku oraz zabytkach w Gminie Siedlce.
Tego dnia przemawiali: Pani Marszałek Janina Ewa Orzełowska – Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Pan Płk Czesław Lewandowski – Prezes Zarządu Głównego ZKRP, Pani Małgorzata Cepek – Wicestarościna Powiatu Siedleckiego, Pan Henryk Brodowski – Wójt Gmina Siedlce, Pani Anna Kirchner – szefowa PTTK Siedlce, Pan Krzysztof Rinas – Generalny Dyrektor Biura Związku Kombatantów RP.
To uroczyste spotkanie uświetnił występ chóru z Kotunia pod kierownictwem Mariusza Orzełowskiego.
Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski i Pani Janina Ewa Orzełowska, której bardzo dziękujemy za okazane wsparcie❤️
W poniższej fotorelacji z wydarzenia, dołączyliśmy pisma od Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Obrony Narodowej – Pana Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz z upoważnienia Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych – Pana Wojciecha Lesiaka – Dyrektora Gabinetu Szefa Urzędu.
Dziękujemy bardzo za wpis do naszej księgi Dworu w Ostrówku, panu płk Czesławowi Lewandowskiemu – Prezesowi Zarządu Głównego ZKRP.