Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20231205030228 dsc05536

Spotkanie w klimacie Bożonarodzeniowym w świetlicy w Żelkowie Kolonii – 1 grudnia 2023r.

W piątek, 1 grudnia 2023r., świetlicę w Żelkowie Kolonii, przejęła „Mgiełka” 🙂

Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych Mgiełka zorganizowało magiczne spotkanie w klimacie Bożonarodzeniowym.

W programie, były warsztaty kulinarne z panią Anna Szpura, z ubijania masła, a później pałaszowanie kanapeczek posmarowanych masełkiem z ziołami lub czosnkiem. Pani Ania sprawowała pieczę nad ubijaniem masła, Ci, którzy je ubijali, mocno się w zadanie zaangażowali 😉 Nie mogło zabraknąć robienia i ozdabiania pierników, oczywiście znikały jeszcze ciepłe. Każdy mógł je też zabrać do domu, żeby podzielić się z bliskimi. Jesteśmy pewni, że „Mgiełka” pobiła rekord w ilości zrobionych pierników.

Pani Ania Szpura podzieliła się wiedzą o piernikach, na przykład jak długo ciasto powinno leżakować wcześniej, żeby było tak cudownie mięciutkie, jak to które mieliśmy okazję zjadać 🙂

W programie było również robienie wieńców i stroików świątecznych, a ilość przygotowanych ozdób była naprawdę bardzo duża, niektórzy robili po dwa i więcej stroiki, żeby ozdobić nim dom lub podarować go bliskiej osobie.

W tle można było usłyszeć świąteczne utwory, wypić zimową herbatkę i porozmawiać ze sobą. Atmosfera było niewątpliwie świąteczna.

„Niech to dzisiejsze spotkanie będzie magicznym początkiem Świąt Bożonarodzeniowych” – powiedziała pani Agata Tymosiak – Sekretarz Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Mgiełka”. Niewątpliwie nim było, co widać po naszej relacji.

Partnerem tego przepełnionego magią spotkania był Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Dziękujemy bardzo Pani Janina Ewa Orzełowska, Pani Justyna Zembrowska i Panu Dariusz Stopa za wsparcie i niesamowite ciepło, którym się dzielicie na takich spotkaniach 🙂

powrót do aktualności