Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20240216104513 5

spotkania autorskie w Zespole Oświatowym w Pruszynie oraz w Zespole Oświatowym w Żelkowie Kolonii – 15.02.2024

 

”Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Tak słowami Wisławy Szymborskiej możemy opisać wczorajsze spotkania autorskie w Zespole Oświatowym w Pruszynie oraz w Zespole Oświatowym w Żelkowie Kolonii. Czytanie, mnóstwo zabaw i jeszcze więcej uśmiechów, a to wszystko za sprawą @PanPoeta, który przybył do dzieci do Pruszyna i Żelkowa Kolonii na nasze zaproszenie.
 
Pan Poeta – Pan Michał, bajkopisarz, autor wielu zabawnych, rymowanych historii dla dzieci m.in.: „Kaczka, co miarkę przebrała”, „Wróbel co oćwierkał sąsiadów”, „Podróż do przyjaźni” i inne.
 
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I-III. Wydarzenie miało formę warsztatów autorskich, podczas których Pan Poeta zapoznał dzieci ze swoją twórczością.
 
Dzieci ze szkoły w Pruszynie oraz w Żelkowa Kolonii podczas zajęć z @PanPoeta z wielkim zainteresowaniem wysłuchały bajek, z zaangażowanie odpowiadały na zadawane pytania, było mnóstwo pozytywnej energii i zabaw nawiązujących do czytanych wierszy.
 
Biblioteki mają na celu popularyzowanie czytelnictwa, zachęcenie do obcowania z książką i rozwój kompetencji czytelniczych wśród dzieci.
Dzieci są szczególną grupą czytelników, której powinno się poświęcać specjalną uwagę z racji tego, że budowanie czytelnika w przyszłości i kształtowanie jego kompetencji czytelniczych powinno rozpocząć się już od najmłodszych lat.
 
Bardzo jesteśmy wdzięczni Pani Dyrektor Iwonie Chacińskiej oraz Pani Dyrektor Małgorzacie Stańczuk za pomoc przy organizacji spotkania autorskiego.
 
To spotkanie nie mogło się nie udać. To było pierwsza w naszej Gminie i na pewno nie ostatnia wizyta Pana Poety.
 
powrót do aktualności