Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20131001021113 salsa 2013 50 sztuk   small

SALSA KUBAŃSKA

 

Zajęcia we WTORKI o g.20.00, klub studencki Pe-Ha w Siedlcach, przy ul. 3go maja 49.

Odpłatność: 40 zł mieszkańcy gminy Siedlce i studenci; 60 zł – pozostali.

Zasady odpłatności i uczestnictwa w sekcji – tutaj 

 

INFORMACJE OGÓLNE

Organizatorem sekcji jest Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie przy współpracy z Uczelnianym Ośrodkiem Kultury Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach.

Zajęcia adresowane są dla wszystkich, bez względu na wiek.

Warto zauważyć, że oprócz znakomitych warunków technicznych, klub studencki „PeHa” zlokalizowany jest w centrum komunkacyjnym nie tylko miasta, ale i otaczającej go gminy, w pobliżu węzła MPK oraz dworca PKP i PKS. Sprzyja to lepszej integracji jej mieszkańców w proponowanej przez nas formie, zarazem pozwala na ustalenie niewygórowanej odpłatności za zajęcia (już od 6zł za godzinę lekcyjną, to ponad czterokrotnie mniej niż kosztują te same zajęcia, z tym samym instruktorem w Warszawie).

 

RAYNEL FERNANDEZ BALLESTER

Energia, radość i głód tańca 
– to najkrótszy i najbardziej trafny  
opis jednego z PREKURSORÓW 
salsy kubańskiej w Polsce,
kubańskiego instruktora tańca!

Raynel urodził się i wychował w Havanie, samym sercu Kuby. Od blisko 20 lat jest tancerzem, choreografem i instruktorem tradycyjnych tańców kubańskich (Rumba, Son, Chacha, Mambo, Comparsa, Danzón, Contradanza), tańców afrokubańskich (Yoruba, Congo, Carabalí, Arará). Jego specjalnością jest także balet (klasyczny, neoklasyczny i romantyczny) oraz tańce nowoczesne (contemporary, modern, jazz).

Studiował w Ballet Teatro América. Jako artysta i nauczyciel rozwijał się głównie na Kubie, gdzie założył własną szkołę tańca, a od niedawna również w Turcji i w Polsce.

We wczesnych latach swojej kariery pracował z największymi choreografami Kuby w najważniejszych i największych kabaretach i hotelach wyspy, m.in.:

Cabaret Tropicana – współpracował z choreografem Santiago Alfonso;
Cabaret Internacional en Varadero – pod dyrekcją maestro Andrés Gutiérrez;
Cabaret Salon Rojo del Hotel Capri – z Tomasem Moralesem.s Guti

Jako tancerz i choreograf występował w większości teatrów na Kubie takich, m.in.:
Teatro Julio Antonio Mella, Gran Teatro de la Habana García Lorca, Teatro América…
Ponadto, współpracował z takimi grupami tanecznymi jak: „Estilo Fantástico” (Jazz, Sherdaon, Break Dance), „Estilo Salvaje” (Merengue, Salsa, Columbia, folklor afrokubański, balet, taniec współczesny) i wieloma innymi.

Znany był też z tego, że stworzył specjalne grupy choreograficzne i prowadził zajęcia dla dzieci i tzw. “trudnej młodzieży” z niebezpiecznych dzielnic Havany. W dniu dzisiejszym, wielu ze studentów Raynela pracuje jako profesjonalni tancerze w Stanach Zjednoczonych i wielu krajach europejskich.

W Polsce po raz pierwszy pojawił się w 2006 roku. Prowadził liczne kursy i warsztaty salsy dla młodzieży, m.in. podczas VI Przystaneku PAT (Profilaktyka a Ty) – organizowanego przez Departament Bezpieczeństwa Publicznego MSWiA. Występował też m.in. jako ekspert oraz instruktor salsy w popularnym programie TVN pt. “Taniec z Gwiazdami”, przygotowujący pary do występu przed kamerami.

Do tej pory zapraszany był jako instruktor do najbardziej liczących się szkół tańca w kraju, prowadząc wiele warsztatów tanecznych i regularnych kursów tańca m.in. w SHO, Salsa Libre, Akademia Tańca Tomasza Potockiego, Salsa Kings, Salsa Factory, KursTanca.net, Akademia Tańca M&I Sulewskich, Urban Dance Zone. Współpracował również ze znanymi zespołami muzycznymi, takimi jak Rei Ceballo & Calle Sol, Trio Son. W ubiegłym roku założył grupę pokazową pod nazwą Fernandez Dance Company.

Zajęcia Raynela charakteryzują się atmosferą rozluźnienia i zabawy, ich celem jest nie tylko nauka tańca, ale wyczucie rytmu i emocji nie tylko poprzez ruch zewnętrzny, ale i wewnątrz.

Tańczy nie tylko ciało, ale i umysł. W rytmie muzyki zapominamy o codziennych problemach i obowiązkach, taniec ma nauczyć nas akceptacji samych siebie i być drogi do wyrażenia tłumionych i gromadzonych na co dzień emocji.

Najczęściej zadawane pytania:

Pyt.: czy trzeba zapisywać się w parach czy można przyjść na zajęcia solo?

Odp: absolutnie nie ma potrzeby wcześniejszego parowania, jak i też nie ma przeszkód, żeby przyjść i zapisać się wspólnie z zaprzyjaźnioną osobą . Zapisujemy jednak każdą osobę oddzielnie. Z dotychczasowych doświadczeń i obserwacji wynika, że 95% uczestników przychodzi na zajęcia bez pary. W razie potrzeby, instruktor sam paruje uczestników oaz asystuje im w ćwiczeniach tanecznych. Generalnie, najpierw trzeba opanować własne ciało…

Pyt.: czy instruktor mówi po polsku?
Odp: tak, i wtedy jest największa zabawa … 🙂
Można z nim również porozmawiać po hiszpańsku i angielsku.

Odpowiedzi na inne pytania odnajdziecie na zajęciach.

ZAPRASZAMY

powrót do aktualności