Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20130224060001 recital fortepian

Recital fortepianowy Joanny Różewskiej w Chodowie – Fotorelacja

W sobotę 9 marca o godz. 19.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Chodowie koncert fortepianowy zagrała Joanna Różewska-Kulasińska, jedna z najlepszych polskich pianistek młodego pokolenia. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie i laureatka wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych. Światowe uznanie zyskała po bardzo udanym występie podczas ostatniego XVI Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego, do którego została zakwalifikowana jako jedyna kobieta (wśród 7 polaków reprezentujących nasz kraj z 400 startujących w eliminacjach). Od jakiegoś czasu na stałe mieszka w Szwajcarii i koncertuje głównie za granicą, dlatego nieczęsto można posłuchać jej w PolscePodczas dwudniowego pobytu zagrała tylko w Warszawie oraz w Chodowie. W programie usłyszeliśmy głównie utwory impresjonizmu, epoki prawie nie goszczącej na lokalnych salonach. Jako scenografię do koncertu wykorzystano quasi impresjonistyczne malunki wykonane przez dzieci podczas zajęć w pracowni plastycznej GOK pod kierukiem p. Aleksandry Rykały.

powrót do aktualności