Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności

Recital Fortepianowy Janusza Olejniczaka – Fotorelacja

Kilka godzin po kociej wystawie, w sali widowiskowej GOK w Chodowie ze swoim recitalem wystąpił Janusz Olejniczak. Jest to światowej sławy pianista, niekwestionowany autorytet i jeden z najwybitniejszych interpretatorów dzieł Chopina. Laureat wielu prestiżowych festiwali, w tym VI nagrody VIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1970). Występował niemal we wszystkich krajach Europy, obu Amerykach, Australii, Japonii i na Kubie. Dokonał wielu nagrań dla rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych w Polsce i zagranicą. Artysta wziął też udział w filmie o Chopinie „La note bleu” Andrzeja Żuławskiego, nagrał ścieżkę dźwiękową do filmu „Chopin, pragnienie miłości” Jerzego Antczaka oraz do filmu „Pianista” Romana Polańskiego. Jako pedagog prowadził klasę fortepianu w krakowskiej Akademii Muzycznej oraz kursy mistrzowskie dla pianistów w Polsce, Kanadzie i Japonii. Wielokrotnie zasiadał w jury krajowych i zagranicznych konkursów pianistycznych. W Chodowie usłyszeliśmy nie tylko utwory F. Chopina, ale także innych wielkich kompozytorów. 
GOK Chodów, niedziela 16 listopada, g.19.00. Wstęp był wolny.

powrót do aktualności