Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20120817030111 1 (2)

RECITAL AKORDEONOWY – Relacja

16.08.2012 o g.16:30 przed budynkiem remizo-świetlicy w Pruszynku odbył się recital akordeonowy. Zapowiadanego wcześniej Pawła Zagańczyka, z powodów losowych zastąpił utytułowany akordeonista, doktorant i wykładowca warszawskiego uniwersytetu muzycznego – Rafał Grząka (prywatnie przyjaciel Pawła Zagańczyka, z którym razem zdobywali laury na tych samych międzynarodowych festiwalach).

Utwory wykonywane były na akordeonie guzikowym oraz na bandoneonie, bardzo interesującym instrumencie z rodziny aerofonów. Ciekawostką jest to, iż w Polsce profesjonalnie grą na bandoneonie zajmuje się jedynie cztery osoby, w tym właśnie Rafał Grząka. W repertuarze znalazły się m.in.: romanse rosyjskie, walce francuskie i tanga argentyńskie Astora Piazzolli, czyli najpiękniejsza literatura akordeonowa i największe światowe przeboje w wirtuozowskim wykonaniu. Była też muzyka współczesna ukazująca ten szlachetny instrument zupełnie w innym obliczu. Żałować należy jedynie, że frekwencja tym razem była dużo niższa od oczekiwanej, a szkoda, bo rzadko jest okazja gościć tak wybitnych instrumentalistów.

powrót do aktualności