Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20131127044022 Rafal Grzaka ogolny 40 sztuk (2)

Recitale akordeonowe Rafała Grząki – relacja

W niedzielę 8 grudnia odbyły się wirtuozowskie recitale akordeonowe Rafała Grząki.

Artysta zagrał tego dnia 2 koncerty. Pierwszy w świetlicy w Stoku Lackim o godz.16.00, drugi w Białkach o godz.18.30.

Obydwa jednak znacznie różniły się repertuarem, w którym znalazły się najpiękniejsze, sztandarowe, światowe hity akordeonowe, zarówno z gatunku muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej. Rafał Grząka jest też utytułowanym muzykiem jazzowym oraz znakomitym interpretatorem muzyki współczesnej, której również nie zabrakło. Były gorące tanga argentyńskie, walce francuskie, romanse rosyjskie i inne popularne szlagiery w wirtuozowskim wykonaniu. Artysta od lat koncertuje w najbardziej prestiżowych miejscach świata, był też  wielokrotnie nagradzany na międzynarodowych konkursach i festiwalach. Jest doktorem sztuki, wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego im. F.Chopina w Warszawie. Jako jeden z zaledwie kilku osób w Polsce gra na bandoneonie na poziomie mistrzowskim, o czym mogliśmy się przekonać podczas recitali.

Wstęp na koncerty był wolny.

powrót do aktualności