Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20120809091549 Recital

Pruszyn – Pieńki klasycznie – recital Marcina Kozioła

W czwartek 09.08.2012 o godz. 16.30 w świetlicy w Pruszynie Pieńkach odbył sie recital Marcina Kozioła. Artysta jest wirtuozem gitary klasycznej, laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym Grand Prix festiwali krajowych i zagranicznych. Na koncert złożyły się utwory z różnych epok, od baroku poprzez romantyzm do współczesności. Były to kompozycje m.in.: Aleksandra Tansmana, Johanna Kaspara Mertza czy też Rolanda Dyensa. Zgromadzona publiczność przyjęła występ z ogromnym uznaniem nagradzając artystę ogromnymi brawami po każdym z utworów. Było to pierwsze z cyklu czterech sierpniowych spotkań z muzyką klasyczną.

Za tydzień 16.08 – wirtuozowski koncert akordeonowy w wykonaniu Pawła Zagańczyka, wykładowcy i doktoranta gdańskiej akademii muzycznej – remizo-świetlica w Pruszynku, g.16.30.

22.08 koncerty pod wspólnym  tytułem „Opera pod strzechą” w wykonaniu kameralistów związanych z Operą Bałtycką. Pierwszy z nich odbędzie się w Białkach o g.18.00 – „Powróćmy jak za dawnych lat” – polskie piosenki przedwojenne oraz standardy musicalowe. Na drugi z koncertów zapraszamy do Grabianowa o g.20.00. Usłyszymy wówczas najpopularniejsze światowe arie operowe i operetkowe.

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

Serdecznie zapraszamy.

powrót do aktualności