Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20120814033722 powrocmy 2

POWRÓĆMY JAK ZA DAWNYCH LAT – KONCERT+ RELACJA

22 sierpnia, w środę, o godz. 18:00 w świetlicy w Białkach odbył się koncert pod nazwą ,,Powróćmy jak za dawnych lat\’\’ w wykonaniu artystów scen trójmiejskich i pomorskich.

Wystąpili: 

Karolina Karcz – sopran 

Studentka IV roku Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku na Wydziale Wokalno -Aktorskim w klasie dr Aleksandry Kucharskiej-Szefler. Brała udział w wielu kursach i warsztatach operowych m.in.: w Barokowych Seminariach prof. Esswooda, Kursie Mistrzowskim Muzyki Wokalnej prof. Ch.Lehman, Międzynarodowym Programie Erasmusowym w Tallinie (Estonia). Występuje głownie na scenach Trójmiejskich. Jest laureatką I nagrody w Olsztyńskim Konkursie Musicalowo- Operetkowym (kwiecień2010). 

Marek Gerwatowski – tenor 

Absolwent Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku na wydziale Wokalno – Aktorskim, w klasie śpiewu prof. Floriana Skulskiego. Od 2010 roku związany z Operą Bałtycką w Gdańsku. Współpracował z Teatrem Muzycznym w Gdyni oraz z Gdańskim Zespołem Muzyki Dawnej – Capella Gedanensis. W 2004 roku został Stypendystą Starosty Powiatowego w Wejherowie w dziedzinie artystycznej. Brał udział w kursach i warsztatach wokalnych, min. w Kursie Mistrzowskim dla Wokalistów prof. Claudio Desderi. Występował na scenie pod batutą takich dyrygentów jak m.in. Massimiliano Caldi, Jan Latham – Koenig, Mieczysław Nowakowski, Tadeusz Kozłowski, Wojciech Michniewski czy Matthias Foremny. Koncertuje w Polsce oraz poza granicami kraju. Brał udział m.in.: w Festiwalu Sztutki Tutejszej – TUTART (Gdańsk 2009), w Zamkowym Festiwalu Operowym w Schwerinie organizowanym przez Meklemburski Teatr Państwowy (Niemcy 2010), w Festiwalu Operowym w Sankt Moritz (Szwajcaria 2011), a od 2010 roku występuję gościnnie na scenie Filharmonii w Bremen – Die Glocke (Niemcy). 

Jakub Ostrowski – fortepian 

Pianista, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie fortepianu dra Włodzimierza Nahornego w katedrze Jazzu i Muzyki Estradowej. Kształcił się również pod kierunkiem prof. Jerzego Sulikowskiego. Ma na swoim koncie sporą ilość koncertów i nagrań, m.in. dla Teatru Atelier w Sopocie. Współpracował z Krzesimirem Dębskim, Elbląską Orkiestrą Kameralną, Mikołajem Trzaską, Big Bandem Leszka Kułakowskiego i innymi muzykami trójmiejskiej sceny jazzowej oraz klasycznej. Obecnie kontynuuje studia w Gdańskiej Akademii Muzycznej na wydziale Instrumentalnym – fortepian, w klasie prof. Alberto Nose.

Szymon Morus – skrzypce 

Założyciel, dyrygent oraz kierownik artystyczny Orkiestry Kameralnej PROGRESS. Absolwent gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec dra Andrzeja Kacprzaka. Pełni rolę koncertmistrza grupy II skrzypiec w Elbląskiej Orkiestrze Kameralnej, współpracuje również jako skrzypek z Polską Filharmonią Kameralną w Sopocie oraz Państwową Operą Bałtycką w Gdańsku. Stypendysta nagrody Prezesa Rady Ministrów. Uczestnik wielu krajowych oraz międzynarodowych kursów kameralistyki, od 2009 roku również pedagog pomorskich szkół muzycznych. Ściśle współdziała z instytucjami kulturalnymi Trójmiasta i okolic. Od sierpnia 2010 roku razem z akordeonistą Pawłem Zagańczykiem współtworzy cykl koncertów pt. „Akordeon-Kameleon”. W lutym 2011 roku poprowadził Elbląską Orkiestrę Kameralną w autorskim projekcie pt. „W krainie argentyńskiego tanga”. W marcu 2011 roku poprowadził gościnnie orkiestrę Polskiej Filharmioni Kameralnej Sopot. Koncertował m.in.: w Niemczech, Francji, Grecji, Hiszpanii, Szwajcarii oraz Wielkiej Brytanii u boku tak wybitnych artystów jak: Thanos Adamopoulos, Thuring Bram, Zygmunt Rychert, Massimiliano Caldi, Jan Stanienda, Konstanty Andrzej Kulka, Ivo Pogorelich, Tadeusz Strugała czy też Jerzy Maksymiuk. Obecnie student dyrygentury symfoniczno-operowej I wydziału gdańskiej akademii muzycznej w klasie prof. Wojciecha Rajskiego. 

 

W programie koncertu, obok światowych standardów musicalowych, usłyszeliśmy głównie polskie piosenki przedwojenne. Były to niezapomniane i przebojowe melodie do pięknyc tekstów najznakomitszych poetów okraszone bogatą harmonią w klasycznym wykonaniu. 

powrót do aktualności