Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności

Powiatowy przegląd kapel i zespołów weselnych

18 listopada o godz. 15:00 w sali widowiskowej GOK w Chodowie odbył się powiatowy przegląd kapel i zespołów weselnych. Przegląd okazał się międzypowiatowy, ponieważ ponad połowa zakwalifikowanych wykonawców przyjechała spoza powiatu siedleckiego. Wstęp na imprezę był wolny.

Ramowy regulamin dla zespołów biorących udział w przeglądzie.

1. Zgłoszenia przyjmowane drogą mailową na podstawie wypełnionej ankiety, która jest do pobrania ze strony GOK. 

2. Skład osobowo instrumentalny – dowolny.

3. Dwie kategorie:

Kapeleinstrumentarium akustyczne, np. akordeon, instr. perkusyjne, strunowe, dęte, itp. Każda z kapel wykonuje 5 utworów, z czego co najmniej 2 z kanonu muzyki ludowej / biesiadnej lub o charakterze przyśpiewki weselnej (może być wiązanka); 3 pozostałe – dowolne (mogą być własne, regionalne, itp.).

Zespołyinstrumentarium zelektryfikowane (częściowo lub całkowicie). Każdy z zespołów wykonuje 5 piosenek: 1 – z kanonu muzyki ludowej / biesiadnej; 2 – evergreen zagraniczny; 3 – evergreen polski; + 2 utwory dowolne (np. utwór z aktualnych list przebojów lub własny). Dopuszczalne są podkłady instrumentalne, tzw. półplaybacki, ale bez wgranych głosów! Pełne playbacki z wgranymi partiami wokalnymi – nie są dopuszczalne.

Dla wszystkich podmiotów wykonawczych była to niepowtarzalna okazja do zaprezentowania się przed szerszą publicznością w naszym regionie. To właśnie zgromadzona publika decydowała o nagrodach dla występujących artystów, w otwartym plebiscycie, którego wyniki podajemy poniżej.

Kategoria kapele ludowe:

1. WIEŚKI i CZEŚKI (Skórzec)

2. EKO URLE (Urle)

3. PRZESMYCZANKI (Przesmyki)

 

Kategoria zespoły weselne:

1. FORUM (Sokołów Podlaski)

2. AURORA (Siedlce)

3. ACTIV (Sokołów Podlaski)

Wyróżnienie – ACCEPT (Siedlce)

 

Zwycięskie zespoły i kapele otrzymały pamiątkowe dyplomy i statuetki. Uczestnictwo w przeglądzie z pewnością pozwoli zwiększyć prestiż i ugruntować pozycję wykonawców na rynku usług muzycznych branży weselnej.

Kolejny przegląd za rok.

 

 


powrót do aktualności