Podsumowanie XII Festiwalu Kultury – fotorelacja – 14.06.2024r.

W dniu 14 czerwca w Dworze w Ostrówku🏫 odbyło się Podsumowanie XII Festiwalu Kultury, w którym uczestniczyli mali artyści.
Podczas trwania tegorocznego Festiwalu Kultury, który odbył się w dniach:
🎨Dzień Plastyki – 09.05.2024r.
💃🏼Dzień Tańca – 14.05.2024r.
🎤Dzień Muzyki – 21.05.2024r.
🦉Dzień Poezji – 27.05.2024r.
🎭Dzień Teatru – 28.05.2024r.
, mali artyści, w piękny popołudniowy piątek zostali uhonorowani za swoje wspaniałe występy i talent. W trakcie Festiwalu dzieci miały okazję zaprezentować swoje umiejętności w różnych dziedzinach sztuki, takich jak taniec, śpiew, teatr, poezja czy sztuki plastyczne.
Podczas podsumowania, każde dziecko otrzymało dyplom oraz statuetkę🏆i wielkie oklaski zgromadzonej publiczności👏🏻
Festiwal kultury dla dzieci był nie tylko okazją do prezentacji swoich talentów, ale także do nauki, rozwijania pasji oraz integracji z rówieśnikami.
Podsumowanie XII Festiwalu Kultury było okazją do podziękowania wszystkim za udział i zaangażowanie, a także do podkreślenia roli sztuki w rozwoju dzieci. Festiwal kultury dla młodych artystów był niezapomnianym doświadczeniem, które z pewnością pozostanie na długo w ich pamięci. Dziękujemy bardzo rodzicom, nauczycielom, a przede wszystkim dzieciom.
Swoją obecności zaszczycił nas Wójt Gmina Siedlce Pan Henryk Brodowski, Radny miejscowości Wołyńce, Wołyńce Kolonia i Rakowiec – Janusz Wiśniewski, który zachwycał się i udzielał rad, za które bardzo dziękujemy, przybył również Bartłomiej Kłusek – Koordynator Edukacji Europejskiej na Mazowszu, który w imieniu Pani Marszałek Samorządu Województwa Mazowieckiego Janiny Ewy Orzełowskiej, życzył rozwijania talentów i wręczał statuetki Laureatom.
Jurorzy, którzy wręczali statuetki:
– Aneta Wyżywniak w kategorii poezja,
Izabela Kowal w kategorii plastyka,
– Monika Poślada w kategorii teatr,
– Marzena Tymińska w kategorii taniec
Żaneta Badełek w kategorii muzyka.
Podczas wydarzenia odbył się koncert Laureatów kategorii Muzyka, którzy zachwycili śpiewem: Zofia Toporowska, Lena Bareja, Marcelina Zagalska, Lena Ornowska, Wiktoria Standziak, Lena Krasuska, Zuzanna Romaniuk oraz wystawa plastyczna prac konkursowych kategorii Plastyka.
Festiwal kultury był również doskonałą okazją do integracji społeczności lokalnej oraz do promocji wartości kulturowych i artystycznych regionu. Poprzez wspólne działania i współpracę, uczestnicy Festiwalu mogli zacieśnić więzi międzyludzkie, budować wspólne relacje oraz tworzyć atmosferę wzajemnego szacunku i zrozumienia.