20210901110713 23930077927041418997322596721483545037435664n

Piknik Rodzinny „Jesteśmy Tacy Sami”

W niedzielę 22.08.2021r. na placu przy Kościele Świętej Teresy, odbył się VII integracyjny piknik rodzinny „Jesteśmy tacy sami”, zorganizowany przez Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych Mgiełka. Impreza została objęta patronatem przez Gminę Siedlce, Urząd Miasta Siedlce, Starostwo Powiatowe. Partnerami był Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie oraz Gminy Ośrodek Kultury w Wiśniewie.
Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Święta w parafii po której nastąpiło uroczyste otwarcie pikniku. Na rodziców wraz z dziećmi czekały wszelakie atrakcje: grill, lody, dmuchańce, malowanie buzi, robienie bransoletek, pokaz strażacki OSP Pruszyn, namiot Koła Gospodyń Wiejskich z Pruszyna serwował słodkości . Można było również skorzystać z porad ekspertów tj. logopeda, psycholog, pedagog oraz zmierzyć sobie poziom cukru i ciśnienia. Przez okres trwania pikniku uczestnicy mogli skorzystać z kiermaszu zabawek po którym nastąpiło losowanie nagród, każdy zakup dawał szanse na wygraną w losowaniu.
W programie również nie zabrakło atrakcji wokalnych wystąpił dla nas zespół „Freestyle” oraz Lena Wójcik, Magdalena Księżopolska i państwo Rostkowscy .
Do zabawy na scenie porwał nas szalony Clown Resorek oraz Marzena Tymińska, która poprowadziła z dziećmi zumbę, a do szalonej przejażdżki na kładach zaprosiła nas grupa ATV QUADY Siedlce. Za wspólną zabawę i pomoc bardzo dziękujemy.