20220606105744 dsc02749

Piknik „Nasza wieś wczoraj i dziś – Żabokliki” – Kabaret OT TO

4 czerwca 2022 r. odbył się piknik ,,Nasza wieś wczoraj i dziś – Żabokliki”. Organizatorem wydarzenie był Wójt Gminy Siedlce, Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie i Koło Gospodyń Wiejskich w Żaboklikach. Współorganizatorem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Wydarzenie rozpoczął pierwszy bieg Żaboklicki. Następnie dla dzieci została przygotowana zabawa z Klaunem Resorkiem. W taneczny rytm przeniosły publiczność Ale Babki z Pruszyn Pieńki i Grupa Śpiewacza Żabokliki.

Do łez zgromadzony osoby rozbawiła Kabaret OT.TO.  W składzie Andrzej Piekarczyk, Andrzej Tomanek i Wiesław Tupaczewski. Panowie stworzyli  niezwykła atmosfera, było dużo muzyki i pozytywnych wibracji. Widzowie po spektaklu czuli  się 10 lat młodsi. Był to koncert humoru, kultury i elegancji.

W trakcie  pikniku prowadzona  była zbiórka przez Caritas , która jest wyrazem solidarności z naszymi sąsiadami, a jednocześnie zapewni konkretną pomoc poszkodowanym.

Na koniec odbyła się zabawa z zespołem Power Beet.

Podczas wydarzenia można było podziwiać zbiory i zdjęcia z wystawy ,, Nasz wieś wczoraj i dziś – Żabokliki”