Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20130917091414 Pianoholigan

PIANOHOOLIGAN EXPERIMENT: PENDERECKI – RELACJA

W poniedziałek 30 września odbył się kameralny koncert muzyki współczesnej w wykonaniu Piotra Orzechowskiego (fortepian). 

Artysta wykonał utwory Krzysztofa Pendereckiego w autorskiej transkrypcji na fortepian oraz własne. 

Zobacz fragment programu na TVP Kultura zawierający recenzję płyty Piotra Orzechowskiego.

Piotr Orzechowski – pianista i kompozytor, jeden z najbardziej utytułowanych muzyków jazzowych młodego pokolenia. Laureat wielu nagród, w tym najważniejszej – I Nagrody na Montreux Jazz Solo Piano Competition (2011), którą zdobył jako pierwszy Polak w historii tego legendarnego szwajcarskiego festiwalu. Współpracował z czołówką światowej klasy muzyków, z Randy Breckerem na czele. Jego ostatni album solowy Experiment: Penderecki został świetnie przyjęty przez krytykę i znalazł się w czołówce rankingów najważniejszych płyt roku 2012, otrzymując nominacje do wielu prestiżowych nagród. Wszystkie utwory zostały solidnie przemyślane, inteligentnie zwariowane, pod względem wykonawczym precyzyjnie dopracowane, zaś ich ostateczny kształt zyskał uznanie samego Krzysztofa Pendereckiego, który osobiście rekomenduje album.

Obecnie artysta studiuje w słynnej Berklee College of Music (filia europejska w Valencji).

Na stałe mieszka w Krakowie.

powrót do aktualności