Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20231221015107 dsc07402

Otwarty Mikołajkowy Przegląd Akordeonistów Amatorów FOTORELACJA

Za nami kolejny otwarty Przegląd Akordeonistów Amatorów.
Tym razem akordeoniści zawitali do Stoku Lackiego, gdzie w nowej świetlicy zaprezentowało się 22 uczestników.
Wszystkich uczestników i szerokie grono widowni powitał wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski:
– Cieszę się, że ten przegląd spotkał się z takim zainteresowaniem. To bardzo ważne, że muzyka akordeonowa ma swoich zwolenników i dzięki Wam tradycja gry na akordeonie nie zaniknie. Szczególnie dziękuję najmłodszemu uczestnikowi tego konkursu, dzięki któremu ta tradycja wytrwa jeszcze dłużej.
Występy Mieczysława Borkowskiego, Jana Sucheckiego, Jana Sachanowicza, Andrzeja Jarmocika, Jerzego Kruszewskiego, Karola Wysockiego, Andrzeja Rymuzy, Aleksandra Majstrenko, Ryszarda Borucva, Zbigniewa Krasowskiego, Wiesława Tomczaka, Wiesława Kosyla, Bernarda Kokiecia, Jana Czarnockiego, Stanisława Kryńskiego, Tadeusza Matysiaka, Stanisława Iwanowskiego, Wojciecha Susko, Jakuba Raczuka, Mateusza Kłopotowskiego, Wiesława Nowosielskiego i Karola Wójcika podziwała licznie zebrana widownia, na której nie zabrakło przedstawicieli gminy, przedstawicieli rady gminy, a także przyjaciół gminy Siedlce.
Wykonawcy zaprezentowali swoje ulubione utwory z puli świątecznej, która wprowadziła obecnych na spotkaniu w przedświąteczny nastrój.
Jury w składzie :
Kacper Stalewski – artysta, pedagog z wieloletnim doświadczeniem; koncentrujący w Polsce i zagranicą. Nauczyciel Szkoły muzycznej w Siedlcach i Sokołowie Podlaskim. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach
Paulina Rybak – instruktor GCK w Siedlcach z/s w Ostrówku
Karol Adamczyk – Nauczyciel Szkoły Muzycznej w Siedlcach, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie
po wysłuchaniu wszystkich wykonawców przyznało następujące miejsca:
1. Andrzej Jarmocik
2. Tadeusz Matysiak
3. Karol Wójcik
Natomiast ocena publiczności wyglądała następująco:
1. Mateusz Kłopotowski
2. Jan Sachanowicz
3. Andrzej Rymuza
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałe przeżycia muzyczne i tę podróż po krainie jednego z najstarszych instrumentów,
Kole Gospodyń KGW Stokczanki dziękujemy za pomoc w organizacji.

powrót do aktualności