Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20230926122707 1

Otwarcie Biblioteki w Stoku Lackim – 30.07.2023 – fotorelacja

 

W niedzielę 30 lipca odbyło wielkie otwarcie biblioteki i czytelni w Stoku Lackim. To było ważne wydarzenie dla społeczności gminnej, które otwiera kolejne możliwości intelektualne przed naszymi mieszkańcami. Uroczyście otworzyliśmy wyczekiwaną przez mieszkańców Stoku Lackiego i okolicznych miejscowości inwestycję. Budynek kulturalno-oświatowy został poświęcony, a wstęga oficjalnie przecięta. Wydarzenie to było historyczne nie tylko dla mieszkańców Stoku Lackiego i okolicznych miejscowości, ale dla całej gminy. Dzięki wsparciu finansowemu udało się stworzyć nowoczesną i dostosowaną do potrzeb czytelników przestrzeń, w której będą mogli znaleźć spokój i dobrą lekturę. Będzie to nie tylko miejsce ważne ze względu na czytelnictwo, ale również będzie to miejsce kulturalne, w którym na pewno nie zabraknie dobrych inicjatyw.
Na nowo powstałą inwestycję składa się budynek o łącznej powierzchni 612 m2 powierzchni użytkowej, w którego skład wchodzą pomieszczenia socjalne, pokoje bibliotekarza i dyrektora, toalety również dla osób niepełnosprawnych, ale przede wszystkim magazyn książkowy z okazałą czytelnią i przestrzeń dla dzieci. Nie zabrakło także miejsca na kuchnię i pomieszczenia magazynowe.
Dziękujemy bardzo wykonawcy obiektu Jerzy Wawrzyniuk i wykonawcy mebli panu Lucjanowi.
Po uroczystym otwarciu odbył się festiwal biesiadny w którym udział wzięły zespoły: Folk Lacki, AleBabki, Żabokliki i Goliczanki. Muzycznym akcentom nie było końca, na scenie wystąpiły młode utalentowane dziewczyny: Anna Michalak, Olga Wujkowska, Lena Ornowska oraz Magdalena Księżopolska. Zaprezentowały piękne wykony przy, przy których publiczność rozpływała się. Na koniec dnia przepełnionego emocjami na deser wystąpił zespół MEJK, który przyciągnął jeszcze większą publiczność i zachęcił do wspólnej zabawy. Wszyscy śpiewali i wspólnie tańczyli. To wydarzenie naprawdę odbyło się z wielkim przytupem. Goście mogli nie tylko przeżyć otwarcie tak pięknej biblioteki, ale również pośpiewać, potańczyć i dobrze zjeść.
Biblioteka została dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Festiwal Biesiadny w Stoku Lackim został dofinansowany przez Samorząd Wojewódzka Mazowieckiego reprezentowany przez Panią Marszałek Janinę Ewę Orzełowską za co serdecznie dziękujemy.
powrót do aktualności