20170605100333 odjazd

Odjazdowy Bibliotekarz 2017 – Fotorelacja

Biblioteka w Stoku Lackim po raz drugi wzięła udział w inicjatywie Łódzkiej Fundacji Normalne Miasto –Fenomen „Odjazdowy Bibliotekarz”. 30 czerwca bibliotekarki ze Stoku Lackiego oraz Pruszyna wraz ze swymi czytelnikami, miłośnikami książek, rowerów i stałymi bywalcami bibliotek wyruszyły w rajd rowerowy. Trasa wiodła przez: Stok Lacki- Żabokliki – Golice- Błogoszcz –Pruszynek –Pruszyn- Pruszyn Pieńki- Grubale- Stok Lacki. W II rajdzie Odjazdowy Bibliotekarz uczestniczyło 29 osób w wieku od 7 do 68 lat. W Pruszynie, u  Państwa Zofii i Krzysztofa Iwanek odbyło się grillowanie kiełbasek, a następnie  strażak Maciej  Tymosiak pokazał wyposażenie wozu strażackiego. Krótki przystanek był okazją do planowania następnych w tras.