Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20131105013108 11 listopada plakat   2

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – FOTORELACJA

W dniu 11 listopada o godz.12.00 pod pomnikiem upamiętniającym bitwę pod Iganiami odbyły się gminne obchody Święta Odzyskania Niepodległości.  

  W uroczystościach zorganizowanych przez Stowarzyszenie „Nasze Iganie” , Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie oraz Zespół Oświatowy w Nowych Iganiach wzięli udział m.in.: OSP z terenu Gminy Siedlce, szkoły, przedstawiciele władz samorządowych, organizacji wojskowych i kombatantów. W trakcie trwania uroczystości odbyły się okazjonalne przemówienia Wójta Gminy Siedlce Pana Mirosława Bieńka, który przedstawił krótki rys historyczny oraz zaproszonych gości. Wręczono też okazjonalne odznaczenia. Następnie delegacje złożyły wiązanki kwiatów, a pod pomnikiem zapalono znicze. Podczas uroczystości wręczone zostały nagrody dla młodzieży uczestniczącej w rozgrywanych wcześniej konkursach związanych z obchodzonym świętem: sportowym oraz wiedzy historycznej.

Tegoroczne obchody uświetnił minirecital pieśni patriotycznych w wykonaniu Ireny Kosińskiej (śpiew) przy akompaniamencie Krzysztofa Chromińskiego (fortepian).

W trakcie imprezy odbył się także pokaz zabytkowych pojazdów wojskowych z okresu II wojny światowej, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży oraz pokaz strzelania z broni czarno prochowej przez przedstawicieli Sekcji Siedleckiej 2 pułku piechoty Xsięstwa Warszawskiego.

Oprawę multimedialną i transmisję na telebimie zapewniła firma CAR PROJECT 


powrót do aktualności