20190313021717 warsztay palma

My już robimy Palmy Wielkanocne

Opiekunowie świetlic i pracownicy GOK-u w gminie Siedlce zaczęli przygotowania  w świetlicach z mieszkańcami gminy Siedlce do poprzedzającej Wielkanoc Niedzieli Palmowej, której nie potrafimy sobie wyobrazić  bez Palmy.

Nasza ekspertka od tworzenia Palm tradycyjną ludową metodą – Maria Woźniak z Wołyńców – jest znaną z wyrobu przepięknych palm z kolorowych kwiatów, wykonanych z bibuły.
Teraz jej sekretną metodę przygotowania Wielkanocnej Palmy może poznać każdy mieszkaniec gminy Siedlce.
Właśnie 12 marca w Świetlicy w Nowym Opolu spotkali się opiekunowie. Maria Woźniak krok po kroku uczyła ich jak przygotować palmę wielkanocną z kolorowej bibuły. Po tym spotkaniu każdy uczestnik jest gotowy, by tą wiedzą podzielić się z mieszkańcami. Terminy warsztatów zostały już zaplanowane. Znajdziecie je na plakacie.

Warsztaty w świetlicach gminy Siedlce i bibliotekach gminnych będą podtrzymywały tradycję wiejską , której jest coraz mniej w życiu człowieka, a bardzo potrzebnej w zatrzymaniu się w pędzących codziennych obowiązkach.   Pomysły opiekunów świetlic i pracowników GOK-u zostały przyjęte z dużym entuzjazmem przez Wójta Gminy Siedlce, który ufunduje nagrody na najpiękniejsze trzy Palmy Wielkanocne i najpiękniejsze trzy Serwetki Wielkanocne. Nagrody zostaną rozdane po ocenie wystawowej w GOK w Chodowe w okresie poświątecznym.

Już dziś zapraszamy do marcowego dziergania serwetek metodą, jakiej używały nasze babcie. W kwietniu serwetki przydadzą się do wielkanocnych koszyczków. Na wspólne dzierganie zaprasza Biblioteka Gminna  w Stoku Lackim oraz filie biblioteczne: Nowe Opole, Wołyńce, Pruszyn i Białki.