Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności

MALOWANE LATO W NOWYM OPOLU

W dniach od 8 do 15 lipca w świetlicy w Nowym Opolu odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci Malowane Lato pod Patronatem Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie. Podczas warsztatów dzieci pod czujnym okiem instruktora artysty plastyka Aleksandry Rykała i animatora Izy Kuniewicz wykonywały różnorodne prace plastyczne. Nad stroną organizacyjną czuwała pani Bożena Nowak – kierownik Biblioteki Publicznej w Stoku Lackim. Dzieci pracowały zarówno w pracowni jak i w plenerze, pod przysłowiową chmurką. Miały okazję poznać tajniki różnych technik plastycznych tj. malarstwo, rysunek czy rzeźba. Powstały wielkoformatowe autoportrety, urokliwe pejzaże, gliniane dzbanki, zwierzaki czy maski z papier mache. Dzieci poznały także technikę decoupage\’u, którą ozdobiały słoiki czy talerze. Warsztatom towarzyszyło mnóstwo koloru, słońca i uśmiechu. Urozmaiceniem zajęć były warsztaty z elementami sensoplastyki@ podczas których dzieci mogły do woli eksperymentować z naturalnymi barwnikami, aromatami wanilii, pomarańczy czy cytryny i własnoręcznie tworzyć ciecz nienewtonowską.

 

Podsumowaniem warsztatów będzie wernisaż wystawy prac dzieci,który odbędzie się
w dniu 26 sierpnia 2016 r. /piątek/ w świetlicy w Nowym Opolu. 


Serdecznie zapraszamy! 

powrót do aktualności