Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20160905092713 nowy obraz 212

Malowane Lato 2016 – Wernisaż w Białkach

WERNISAŻ „MALOWANEGO LATA” W BIAŁKACH

10 września w Białkach odbył się wernisaż akcji plastycznej „Malowane Lato”.
Dzięki Bibliotece Publicznej w Stoku Lackim w dniach 18-22 lipca w Filii Bibliotecznej w Białkach odbyły się po raz kolejny warsztaty plastyczne „Malowane lato”. Ta ciesząca się wielką popularnością na terenie województwa mazowieckiego akcja plastyczną od wielu lat dociera do małych miejscowości i oferuje dzieciom zajęcia plastyczne pod okiem instruktorów, a jej pomysłodawcą jest Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie.
Z czym w tym roku zmagali się Mali-Wielcy twórcy w Białkach?   Instruktorem i zarazem pomysłodawcą merytorycznym warsztatów była p. Katarzyna Buzuk, która po raz kolejny zaprosiła dzieci i młodzież do zmagań ze sztuką. Mali Kreatorzy sztuki stworzyli miedzy innymi: ryby ze starych trampek, dżdżownice z dziecięcych rajstop oraz maski zwierząt. Odkrywali warsztat grafika tworząc monotypie, szukali w Swoich bazgrołach tajemniczych węży. Ponadto przekonali się, że wiele ciekawych prac może powstać z ich dłoni: słonie, ryby czy renifery. 

 

 

powrót do aktualności