Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20120807043653 LOGOS

LATO Z GOK – Śpiewomalowanie – Zaproszenia + relacja

W tym tygodniu zakończyliśmy plenerowe „śpiewo-malowanie” w ramach akcji „Lato z GOK”.

„Śpiewo-malowanie” to artystyczne spotkania w formie zajęć warsztatowych pod chmurką dla dziecii młodzieży

z miejscowości wiejskich na terenie gminy Siedlce. Oprócz wielu innych propozycji i akcji kulturalnych, podczas tegorocznych wakacji postanowiliśmy odwiedzić przede wszystkim te miejscowości, w których nie ma świetlicy, ani zespołu oświatowego.

W programie znalazły się interaktywne gry, zabawy oraz artystyczne quizy i konkursy z nagrodami,

które poprowadzili absolwenci akademii muzycznych oraz akademii sztuk pięknych.

Na wszystkie spotkania wstęp był wolny. Zajęcia odbywały się w godz.12.00 – 15.00 w następujących miejscowościach

  • 7.08 – Purzec
  • 8.08 – Żytnia
  • 09.08 – Wólka Leśna
  • 14.08 – Osiny
  • 16.08 – Jagodnia
  • 21.08 – Topórek
  • 22.08 – Joachimów
  • 23.08 – Pustki

 

RELACJA

Zgodnie z planem odwiedziliśmy wszystkie w/w miejscowości. W malowniczych plenerach, przy sprzyjającej na ogół pogodzie, dzieci chętnie uczestniczyły w interdyscyplinarnych zajęciach artystycznych, podczas których muzyka przeplatała się z malarstwem. Spotkania przebiegały w atmosferze sympatycznej zabawy. Prowadzili je: artyści plastycy: p. Aleksandra Rykała, p. Klaudia Jaszczuk oraz muzycy: dyrektor GOK Krzysztof Chromiński w asyście instruktorów GOK: p. Krzysztofa Buzuka i p. Mateusza Kauczora. Dziękujemy wszystkim sołtysom i członkom rad sołeckich za zaangażowanie i promocję akcji, a w szczególności: Państwu Stańczukom z Purzeca, Państwu Wojewódzkim z Osin, Państwu Szymańskim z Jagodni, Państwu Rostkowskim z Topórka, Państwu Maciakom z Joachimowa za udostępnianie prywatnego terenu, którego klimat i otoczenie okazały się dla nas i wszystkich uczestników bardzo inspirujące.

W trakcie spotkań, oprócz zajęć ruchowych przy muzyce, dzieci mogły m.in.: malować pastelami, farbami, odbyła się zabawa w malowanie kamieni oraz bardzo radośnie przyjęta zabawa w kleksy. Na zakończenie uczestnicy tworzyli zazwyczaj wspólne, malowane dzieło, którym najczęściej była panorama swojej miejscowości, ale nie tylko.

Poniżej fotorelacja z odbytych dotychczas warsztatów.

powrót do aktualności