Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20130213121321 IMGP6866

Kusaki w Białkach – Relacja

12 lutego 2013 w świetlicy w Białkach odbyły się „Kusaki”. Impreza ma na celu przybliżenie dawnych zwyczajów i tradycji zapustnych. W pierwszej części wystąpił zespół taneczny „Puls”, który od lat działa przy świetlicy w Białkach. Następnie odbyła się krótka inscenizacja przygotowana przez panią radną Elżbietę Łęczycką, w której udział wzięli mieszkańcy Białk. Była też degustacja pysznych dań kuchni staropolskiej, przygotowanych przez miejscowe gospodynie. Tym razem hitem biesiady były „szczury” z mięsem. Nie mogło zabraknąć też słynnego białeckiego bigosu. Wieczór dodatkowo uświetniła owacyjnie przyjęta Irena Kosińska, która wykonała gościnnie kilka piosenek. Dominowały tańce, śpiew, niekiedy przeplatane barwnymi opowieściami uczestników zabawy. Zgodnie z tradycją impreza trwała do północy. Kolejne Kusaki dopiero za rok.

powrót do aktualności