20201210101041 fotowgm22

Konkurs fotograficzny – Święta w Gminie Siedlce

REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO
„Święta w Gminie Siedlce ”

1. 1.      Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie
  2. 2.      Cele konkursu:
    1. a.      ukazanie piękna i wyjątkowości obrzędów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia na terenie Gminy Siedlce
    2. b.      upowszechnianie i popularyzacja fotografii,
    3. c.       propagowanie lokalnych tradycji świątecznych,
    4. d.      rozwijanie wśród wszystkich mieszkańców (w szczególności dzieci i młodzieży) zainteresowania lokalną tradycją,
    5. e.      zapoznanie z różnorodnością obrzędów świątecznych.
    6. 3.      Fotografie zgłaszane do konkursu muszą być zgodne z tematyką Konkursu, tzn. obrazować konkretny obrzęd (np. Kolędników), dekoracje bożonarodzeniowe domów i ogrodów (np. stoły świąteczne, choinki, szopki) tradycję, bądź inny element charakterystyczny dla Świat Bożego Narodzenia. Każdy z  Uczestników może przesłać dobrowolną ilość zdjęć. Spośród kilku prac przesłanych od jednej osoby Komisja Powołana przez Organizatora – GOK ,wybierze maksymalnie trzy fotografie, które będą podlegać głosowaniu. Zdjęcia należy opatrzyć tytułem oraz krótkim opisem.
    7. 4.      Konkurs skierowany jest do wszystkich mieszkańców Gminy Siedlce.
    8. 5.      Każdy uczestnik przystępując do konkursu składa osobiście:

1) wypełniony formularz zgłoszenia (Załącznik nr 1),

2) oświadczenie (Załącznik nr 2),

3) zdjęcia wywołane w formacie maksymalnie 15×21 opatrzone imieniem i nazwiskiem (informacje załączone na osobnej kartce przypięte do zdjęcia spinaczem),

4) zdjęcia w wersji elektronicznej zapisane na płycie CD lub przesłane na adres e-mail: gok@gminasiedlce.pl  (format JPG) opatrzone imieniem i nazwiskiem autora, tytułem oraz krótkim opisem.

Prace należy składać w GOKU w Chodowie, Chodów ul. Sokołowska 2 , 08-119 Siedlce   w godzinach jego pracy w terminie do 31.12.2020r.

1. 6.      Zgłoszenie prac do Konkursu oznacza akceptację warunków określonych w niniejszym regulaminie oraz jest jednoznaczne z oświadczeniem, iż zdjęcia złożone na konkurs zostały wykonane osobiście.
  2. 7.      Zdjęcia zgłaszane do Konkursu mogą być zdjęciami wykonanymi w przeszłości, które dotąd nie były wykorzystywane, rozpowszechniane, wyróżniane, czy nagradzane.
  3. 8.      Wszystkie fotografie zostaną opublikowane na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury
  4. 9.      Organizator Konkursu zastrzega sobie prawo do wyłączenia z udziału w Konkursie fotografii o niskiej jakości technicznej raz fotografii, które w inny sposób naruszają niniejszy regulamin. Organizator zastrzega również prawo do umieszczenia zgłoszonych fotografii w publikacji promującej teren Gminy Siedlce.