Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20150409115728 sp 2015

KONCERT- ŚPIEWNIK PAPIESKI – Fotorelacja

 

Zapowiedź koncertu

ŚPIEWNIK PAPIESKI 

 

         Śpiewnik Papieski to dzieło wyjątkowe, powstałe z wdzięczności za pontyfikat Jana Pawła II. Na koncert składa się 11 utworów w całości opartych na poezji Karola Wojtyły. Spektakl jest przykładem szczególnego wyczucia
i umiejętności łączenia głębi poetyckich fraz z piękną muzyką, skomponowaną przez Waldemara Koperkiewicza. Przebojowe wykonanie utworów, ciekawe
i bardzo różnorodne aranżacje muzyczne oraz oprawa sceniczna budzą wzruszenie, a zarazem tęsknotę za światem pontyfikatu Jana Pawła II
i jego nauką. Dziś jest szczególna okazja do wspomnień, ponieważ niedawno obchodziliśmy pierwszą rocznicę Jego kanonizacji.

     W koncercie udział biorą aktorzy Teatru ES, Chór Kameralny Miasta Siedlce oraz Orkiestra Teatru ES, która z największym profesjonalizmem i pasją wykonuje owe piękne utwory. Całość widowiska świetnie dopełniają projekcje materiałów filmowych oraz zdjęć od momentu powołania Karola Wojtyły
na Papieża, poprzez Jego pielgrzymki i działalność kapłańską, skończywszy
na pogrzebie i beatyfikacji oraz znakomicie przypomniane przez aktorów żartobliwe sytuacje z życia codziennego Papieża. Koncert ten prezentowany był między innymi: w Warszawie, Krakowie, Częstochowie i wielu innych miastach, w maju 2012 roku miał też swoją premierę międzynarodową w Paryżu, a przed dwoma laty prezentowany był również na Światowych Dniach Młodzieży w Rio de Janeiro.

Spektaklowi towarzyszy sprzedaż „płyt cegiełek” programu Caritas – „Skrzydła” wspierającego dzieci i młodzież, której edukacja jest zagrożona trudną sytuacją materialną. 

 

    Po Koncercie Teatru Es wystąpi Grupa Śpiewacza z Białk, z krótkim 10 minutowym mini recitalem poświęconym Janowi Pawłowi II.
Będą to 3 znane utwory przeplatane fragmentami z nauki papieża: „Ojcze Święty”, „Barka” – jedna z ulubionych pieśni Jana Pawła II oraz piosenka oparta na popularnej melodii ludowej, ze słowami napisanymi przez Panią Elżbietę Łęczycką, obecną Przewodniczącą Rady Gminy Siedlce, która założyła i od kilku lat prowadzi zespół. Na akordeonie akompaniuje p. Grzegorz Włodarczyk.

 

PATRONAT HONOROWY NAD KONCERTEM OBJĄŁ

WÓJT GMINY SIEDLCE PAN HENRYK BRODOWSKI

powrót do aktualności