20220602114239 b

Koncert – Krystyna Prońko

W niedzielę 29 maja 2022 r. w świetlicy w Strzale wystąpiła Krystyna Prońko – wokalistka jazzowa i pedagog muzyczny.
Krystyna Prońko jest znana między innymi z takich przebojów jak: „Jesteś lekiem na całe zło”, „Modlitwa o miłość prawdziwą”, ,,Małe tęsknoty”, „Psalm stojących w kolejce”, „Poranne łzy”.
Organizatorem wydarzenia byli: Wójt Gminy Siedlce oraz Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie, a współorganizatorem Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Poprzez koncert organizatorzy chcieli pokazać, że muzycy, artyści oraz kultura łączy się z cierpieniem, które dotknęło Ukrainę. Podczas koncertu była prowadzona zbiórka pieniędzy przez Caritas. Dochód ze zbiórki prowadzonej podczas wydarzenia został przeznaczony – na pomoc Ukrainie.
Wójt Gminy Siedlce Henryk Brodowski oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Siedlcach z siedzibą w Chodowie Izabela Kuniewicz serdecznie dziękują za hojność przybyłym osobom na koncert, Pani Beacie Prokurat – kierownik Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej za życzliwość i pomoc w przeprowadzeniu zbiorki oraz Kołu Gospodyń Wiejskich ze Strzały za przygotowanie poczęstunku dla zgromadzonych gości.