20220602113109 dsc08677

Koncert – JANOWI PAWŁOWI II KU PAMIĘCI – Koncerty na Mazowszu

JANOWI PAWŁOWI II KU PAMIĘCI
W niedzielę 22 maja przy ul. Rakowieckiej 30 w Siedlcach w parafii pod wezwaniem Jana Pawła II w Siedlcach odbył się koncert poświęcony pamięci naszego wielkiego rodaka. W ramach projektu kulturalnego pod nazwą „Koncerty na Mazowszu” wydarzenie dedykowane było świętemu Janowi Pawłowi II z okazji jego urodzin. W programie koncertu były Pieśni Maryjne i te najbardziej ukochane przez Jana Pawła II: Barka, Ave Maria, Z dawna Polski Tyś Królowo, Matka Boska Śnieżna, nostalgiczne utwory skrzypcowe i pokaz kunsztu mistrza organów.
W koncercie wystąpili znani artyści polscy: Alicja Węgorzewska, Maciej Miecznikowski, Magdalena Tunkiewicz-Zakrzewska, Bogdan Kierejsza oraz Robert Grudzień.
Koncert odbył się na zaproszenie Janiny Ewy Orzełowskiej – członka Zarządu Województwa Mazowieckiego, Henryka Brodowskiego – wójta Gminy Siedlce oraz współorganizatorów – Gminnego Ośrodka Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie i Warszawskiej Opery Kameralnej.
W tej niedawno powstałej od 2014 roku parafii, kościół był wypełniony po brzegi, a słuchacze wzruszeni i zachwyceni pieśniami oraz utworami wykonywanymi przez profesjonalnych artystów. O ich klasie świadczyły brawa i owacje na stojąco od zgromadzonej publiczności. Słowa podziękowania należą się również ks. proboszczowi Jarosławowi Oponowiczowi gospodarzowi parafii, oraz całej wspólnocie parafialnej za gościnność i życzliwość w organizacji koncertu.