Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20221229102453 dsc09676

Koncert Chóru Miasta Garwolin – 26.12.2022 – relacja

 

Święta Bożego Narodzenia to czas świętowania przyjścia na świat Jezusa Chrystusa.
W tym radosnym świętowaniu nieustannie od pokoleń pomaga niesienie dobrej nowiny za pomocą śpiewu. W wielu miejscach tradycją jest wspólne kolędowanie, nie tylko w domach, ale i poza nimi.
Miejscem, gdzie kolędy słyszane są najwyraźniej są kościoły – zwłaszcza, gdy uroku wspólnym śpiewom dodaje pobliska szopka betlejemska.
26 grudnia w kościele parafialnym w Starym Opolu dla mieszkańców gminy kolędował Chór Miasta Garwolin. Znani nie tylko na arenie narodowej muzycy i chórzyści przybyli do naszej gminy, by swym śpiewem głosić dobrą nowinę. Powstały w 2007 roku z inicjatywy Jarosława Kargola chór, pod batutą Radosława Mitury koncertował na wielu festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych m. in. W Czechach, Hiszpanii, Macedonii i Grecji.
Garwoliński Chór w drugi dzień świąt w kościele na terenie naszej gminy zaprezentował kolędy znane i mniej znane. Wśród zaprezentowanych utworów najbardziej zachwyciły wykonania kolęd: Wśród nocnej ciszy, Gloria, Gdy śliczna panna i polska wersja utworu Carol od the bells.
Organizatorami wydarzenia byli: wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski, parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starym Opolu, Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie, a partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.
powrót do aktualności