Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20230522083041 1

Koncert Alicji Janosz w Zespole Oświatowym w Stoku Lackim – 18.05.2023

 

Na zakończenie ekologicznego pikniku w szkole w Stoku Lackim odbył się koncert Alicji Janosz.
Alicja od ósmego roku życia występowała na scenie, podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali (Włochy, Łotwa) piosenki dziecięcej i młodzieżowej, które najczęściej wygrywała. Jako dwunastolatka brała udział w musicalu Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy, do libretta Jeremiego Przybory, pt. „Piotruś Pan”. Musical wystawiany był w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie, a 12-letnia wówczas Alicja grała jedną z głównych ról – Wandy.
Ważnym sukcesem dla młodej wokalistki była wygrana w programie „Szansa na Sukces” z udziałem Kayah. W 2002 roku zwyciężyła w pierwszym polskim programie typu talent show, zatytułowanym „Idol”. Wygrana wiązała się z wydaniem debiutanckiej płyty „Ala Janosz” i z ogromnym szumem medialnym jaki rozpętał się wokół jego zwyciężczyni.
Do solowej kariery powróciła autorską płytą, zatytułowaną „Vintage”, na której dominuje stylistyka soulowa oraz brzmienia jazzu i bluesa. Singlami promującymi krążek były piosenki: Jest Jak Jest, I Woke Up So Happy oraz Nie Tak. Do udziału w nagraniach artystka zaprosiła wybitnego skrzypka Adama Bałdycha oraz równie znanego na światowej scenie harmonijkarza Bartka Łęczyckiego.
Jej trzecim, solowym krążkiem jest płyta „Retronowa”, utrzymana w stylistyce Motown, bogata w energetyczne i melodyjne piosenki. Przy współpracy nad tym krążkiem brali udział muzycy z zespołu Alicji: Łukasz Damrych, Adam Kabaciński, Bartek Miarka i Bartosz Niebielecki oraz inni muzycy z Wrocławia.
Piknik dofinansowany był z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
Koncert Alicja Janosz dzieciom zgromadził bardzo liczną publiczność. Wokalistka zachęciła dzieci i młodzież do wspólnego śpiewania.
Młoda wokalista skradła serca wszystkim uczestnikom pikniku. Dała świetny koncert, przyciągając młodych fanów do siebie i porywając ich do wspólnego śpiewania. Na twarzach dzieci malowały się szerokie uśmiechy, co jest oznaką, że występ Alicji należał do bardzo udanych, kontakt między gwiazdą a uczniami był nie do opisania. Ten dzień należał do bardzo udanych i na długo pozostanie w naszej pamięci.
Piknik dofinansowany był z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
powrót do aktualności