Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20230926113853 7

Karawana 2023 Wędrujący Festiwal sztuki i animacji – 3.09.2023 – fotorelacja

 

W niedzielę 03.09. do Starego Opola przybyła Karawana Karawana wydarzeń artystycznych
A więc powspominajmy #wspomnienczas
Spotkanie zaczęliśmy od wręczenie statuetek i dyplomów za XI FESTIWAL KULTURY CHODÓW 2023, gratulujemy Wam jeszcze raz
O godzinie 16.00 odbył się spektakl dla naszych najmłodszych dzieci, Krawiec Niteczka Spektakl Krawiec Niteczka jest niezwykle pomysłowym monodramem, który powstał w oparciu o opowiadanie Kornela Makuszyńskiego. Historia pewnego krawca, który po wielu fascynujących przygodach dociera do Pacanowa i ratuje miasteczko przed potopem zaszywając dziurę w niebie, przez którą nieustannie padał deszcz, jest pochwałą przyjaźni i wytrwałego dążenia do wyznaczonego sobie celu. Krawiec Niteczka pokonując wszelkie przeciwności i wykorzystując swoje umiejętności, pomaga mieszkańcom miasteczka i zostaje królem Pacanowa i mężem pięknej królewny. ”Krawiec Niteczka” to barwny, rozśpiewany spektakl lalkowy. Widać było twarzach dzieci i rodziców zachwyt Dla nas właśnie ten widok był najpiękniejszy
Karawana, przybyła z animatoramiktórzy zapewnili naszym dzieciom przeróżne zabawy animacyjne, było kreatywnie, doświadczalnie, niektóre animacje wymagały cierpliwości, a niektóre szybkości i zwinności Animatorzy dbali o to, żeby nasze dzieci i ich rodzice nawet na chwilę nie pomyśleli o nudzie. O nie drodzy Państwo, tam gdzie pojawia się Karawana, czas zapełniony jest w 100% #wszystkodladzieci
O godzinie 18.00 na scenę w Starym Opolu przybyli, Janek Pentz i zespół RB Dixie Five. Dla miłośników jazzu, była to uczta dla uszu
Wisienką na torcie był Teatr Ognia Los Fuegos, niesamowity pokaz ognia, żonglerki, tańca i akrobatyki.Niesamowite doświadczenie – ciemna noc, ogień, mroczna historia, wszyscy w ciszy, pełnym skupieniu chłonęli opowieśćWrażenia ogromne! A przypomnijmy, kilka dni temu, na niebie była Pełnia Niebieskiego Księżyca, zjawisko superpełni Kolejne takie zjawisko będzie dopiero w grudniu 2028 roku, więc tym bardziej pokaz był magiczny
Celem projektu jest pokazanie wartościowych wydarzeń kulturalnych, uczynienie widzów współtwórcami i zainspirowanie ich do samodzielnej pracy twórczej
Pomysłodawcą i organizatorem Karawany jest Mazowiecki Instytut Kultury
Janina Ewa Orzełowska dziękujemy za możliwość zorganizowania Karawany na terenie Gminy Gmina Siedlce
powrót do aktualności