Więcej...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ostrówek 6, 08-103 Siedlce
25 644 36 91
Deklaracja dostępności
20131001021728 Jazz na wsi 2013  small

JAZZ NA WSI 2013

 

 

Za nami koncerty oraz konkurs w ramach II Festiwalu Improwizacji i Interpretacji Jazzowej Chodów 2013.

Jury w składzie: Henryk Miśkiewicz (przewodniczący), Marek Napiórkowski, Nikola Kołodziejczyk, Krzysztof Chromiński (sekretarz), 
przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

GRAND PRIX – Mateusz Gawęda – Nagroda główna GRAND PRIX FESTIWALU – 1000 $ USD –   FOLDRUK  MEDIA

II NAGRODA – Kajetan Borowski – II nagroda – 500$ USD  –   STRYCH  POLSKA

III NAGRODA – Jakub Banaszek – III nagroda – 300$ USD  –   TOYOTA Auto Podlasie

WYRÓŻNIENIE – Mateusz Sobiechowski

NAGRODA PUBLICZNOŚCI – Kajetan Borowski, Krzysztof Majda

NAGRODA SPECJALNA od sekcji akompaniującej zespołu Stryjo – Kamil Piotrowicz

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

 

  – RELACJA Z IMPREZY

 

Koncert STRYJO i REI CEBALLO SEXTET – Fotogaleria 

Konkurs Improwizacji i Interpretacji Jazzowej i koncert FULL DRIVE 3 – Fotogaleria

Warsztaty wokalne z Kubą Badachem i koncert zespołu POLUZJANCI – Fotogaleria

 

Serdeczne podziękowania składamy mecenasom kultury, sponsorom festiwalu:

FOLDRUK MEDIA

STRYCH Polska

TOYOTA Auto Podlasie

PWiK

VITO Polska Sp. z o. o.

BEMOL Maxima

TOMMEX, DYNACORD

Zajazd CHODOWIAK

 

II Ogólnopolski Festiwal Improwizacji i Interpretacji Jazzowej “JAZZ NA WSI”.

Chodów n/Liwcem k. Siedlec, woj. mazowieckie, 15-19 października 2013.


Karnet wstępu na cały festiwal łącznie z wydarzeniami towarzyszącymi w niewiarygodnie niskiej cenie, tylko 30 zł.

Przedsprzedaż – GOK w Chodowie, w dniach i godzinach pracy ośrodka lub bezpośrednio przed koncertami.

Uwaga: w poniedziałki budynek jest nieczynny.

Ilość miejsc i karnetów jest ograniczona!


Największy i jedyny festiwal jazzowy w regionie i promieniu 100 km, połączony z konkursem o międzynarodowym zasięgu i nowatorskiej formule, zakładającej muzyczne zderzenie tradycji i współczesności. W tym roku, jako gwiazdy wystąpią m.in.: Henryk Miśkiewicz „Full Drive3”, Poluzjanci, Reinaldo Ceballo Sextet, Stryjo. Festiwalowi towarzyszyć będą również: wystawa fotografii pt. „Gwiazdy światowego jazzu” autorstwa znanego piosenkarza i perkusisty jazzowego Andrzeja Dąbrowskiego, warsztaty wokalne z Kubą Badachem oraz warsztaty taneczne „Afro – Cuban – Jazz” z kubanskim choreografem Raynelem Fernandezem Ballesterem.

 

OFICJALNY PATRONAT MEDIALNY FESTIWALU:

 

    

 

Ramowy program festiwalu:

 

15 października /wtorek/

18.30  Warsztaty taneczne Afro – Cuban – Jazz. Prow. Raynel Fernandez Ballester (Cuba).

 

16 października /środa/

19.00  STRYJO: Nikola Kołodziejczyk – p, Maciej Szczyciński – b, Michał Bryndal – dr.

21.00  REI CEBALLO SEXTET: Reinaldo Ceballo – p, Paweł Mazurczak – b, Manuel Alban Juarez – timbales,

                                                         Eddy Aguero – conga, voc; Renell Valdes – voc, Marcin Gańko – ts.

23.00  Nocne Jam Session.

 

17 października /czwartek/

18.00  OTWARTY KONKURS IMPROWIZACJI I INTERPRETACJI JAZZOWEJ.

21.00  FULL DRIVE 3: Henryk Miśkiewicz – asss; Marek Napiórkowski – g,

                                         Robert Kubiszyn – b, Michał Miśkiewicz – dr.

22.30  Werdykt i występ laureatów.

23.00  Nocne Jam Session.

 

18 października /piątek/

19.00  GWIAZDY ŚWIATA JAZZU – wernisaż fotografii Andrzeja Dąbrowskiego.

 

19 października /sobota/

16.00  Warsztaty wokalne z Kubą Badachem.

19.00  POLUZJANCI: Kuba Badach – voc, Przemysław Maciołek – g, Marcin Górny – synth,

                                       Piotr Żaczek – b, Grzegorz Jabłoński – p, Robert Luty – dr.

—————————————————————————————————————–

Miejsce: Sala Widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie, Chodów, ul. Sokołowska 75.

 

O zespołach:

 

Stryjo – 16 pażdziernika, środa, g.19.00

Stryjo to połączenie kreatywnych umysłów Michała Bryndala, Nikoli Kołodziejczyka i Macieja Szczycińskiego. Razem tworzą muzykę komunikatywną, spójną i żywiołową, wymykającą się sztywnej klasyfikacji. Ich słuchacze również okazują się być bardzo różnorodni. Proponowana przez nich muzyka wywołuje pozytywne emocje zarówno u młodych duchem,  jak i młodych wiekiem. Być może to wynik połączenia dopełniających się temperamentów muzyków. Michał Bryndal znany jest ze współpracy z takimi zespołami jak: Voo-Voo, Wojtek Mazolewski Quintet, Sofa. Nikola Kołodziejczyk miał okazję aranżować m.in. dla Richarda Bony i Metropole Orkest a Maciej Szczyciński zapraszany jest do zespołów Zbigniewa Namysłowskiego, Miki Urbaniak czy Michała Bajora. Grał również z The Hilliard Ensemble i równie komfortowo czuje sie w studiach nagraniowych, wykonując muzykę filmową lub kameralną. Po serii koncertów za granicami kraju (m.in. w Korei Południowej, Singapurze), nadszedł czas na wydawnictwo płytowe i jesienną, polską trasę koncertową.

 

Rei Ceballo Sextet – 16 pażdziernika, środa, g.21.00

Koncert ten z pewnością pozwoli przybliżyć wszystkim kulturę kubańską, a na pewno przypadnie do gustu wszystkim miłośnikomlatin jazz oraz klimatów rodem z filmu „Buena Vista Social Club”. Warto zauważyć, że większość składu stanowią rodowici latynosi na stałe współpracujący z Reinaldo. Niezbyt często możemy mieć okazję oglądać takie występy, dlatego szczególnie polecamy!

Reinaldo Antonio Ceballo Hechavarria – pianista, wiolonczelista, kompozytor i aranżer. Pochodzi z Santiago de Cuba.

Tajników sztuki gry na fortepianie uczył go m.in. Ruben Gonzalez. Reinaldo współpracował ze słynnym zespołem Sierra Maestra, z którym występował na wielu renomowanych festiwalach w Europie i obu Amerykach. To właśnie lider tej grupy, Juan de Marcos Gonzales, był ze strony kubańskiej animatorem projektu \’Buena Vista\’.

W 1986 r. Przeniósł się do Havany gdzie rozpoczął współpracę z najlepszymi zespołami i solistami kubańskiej sceny. Poszukując nowych rozwiązań i brzmień stanął na czele grupy Azucar Negra, w skład której wchodzili młodzi utalentowani muzycy i która w krótkim czasie zdobyła uznanie publiczności na wyspie i za granicą. W 1996 r. Rei został zaproszony przez grupę Sierra Maestra do pracy nad muzyką do filmu \’Salsa\’ (pianista i aranżer). Z zespołami Azucar Negra i Sierra Maestra odbył wiele tras koncertowych m.in. po Stanach Zjednoczonych, Francji, Włoszech, Anglii, Belgii oraz Holandii. Reinaldo Ceballo jest uznanym producentem i autorem aranżacji, współpracował z takimi agencjami fonograficznymi jak: Linea 1 (Wielka Brytania), Timba Records (Panama), Bismusic EGREM (Kuba).

Działalność w Polsce

Na początku 2000 roku Reinaldo przyjechał do Polski i już w maju założył grupę CALLE SOL, grającą gatunki takie jak: salsa, rumba, son, timba, danzón, cha-cha-cha, caribeña, hip-hop oraz latin jazz i latin-pop. Calle Sol od początku działalności cieszy się olbrzymią popularnością wśród publiczności. Pracował jako muzyk sesyjny z Mietkiem Scześniakiem, Marcinem Pospieszlaskim, Kayah, Maćkiem Maleńczukiem, Robertem Chojnackim, z zespołami De Mono i Maanam. Wziął udział w nagraniach projektu Yugoton (aranżacje i instrumenty perkusyjne), wystąpił na płycie Blue Cafe, a także w kompilacji Pozytywne Wibracje 6 – jako gość zespołu Plastic. Jest także liderem solowego projektu Olgi Jackowskiej – \’Kora Ola, Ola!\’.

Wybrane wydawnictwa:

Calle Sol można usłyszeć na płycie „El Katao”, będącej autorską płytą Reia Ceballo – w piosence „Ach proszę Pani…” w wykonaniu Maćka Maleńczuka.

W 2001 roku odbyła się premiera albumu Reia Ceballo & Calle Sol pt. „Perro Volando”, na której gościnnie występują: Vera Bila, Nazar, Maciek Maleńczuk i Kasa. Płyta otrzymała nominację do Nagrody Akademii Fonograficznej FRYDERYKI w kategorii Album Roku – Etno / Folk.

Wiosną tego roku odbyła się światowa premiera autorskiego musicalu Reia Ceballo pt. „Conoce mi Cuba” (kliknij w tytuł).

Inne linki:

http://www.dailymotion.com/video/x50041_rei-ceballo-calle-sol-sylwester-tvp_music

http://www.dailymotion.com/video/x541of_r-ceballo-calle-sol-concert-2005-mu_music

 

Henryk Miśkiewicz „Full Drive 3” – 17 października, czwartek, g.21.00

Uhonorowany nagrodą Fryderyk 2012 w kategorii „Jazzowy Artysta Roku”, od lat  zwycięzca plebiscytu Jazz Top magazynu Jazz Forum w kategoriach „saksofon altowy”, „klarnet”. Zdobywca dwóch Fryderyków („Lyrics” – płyta roku 2002 oraz muzyk roku 2004). Wszystkie jego płyty nominowane były do Fryderyków, on sam został nagrodzony za całokształt pracy muzycznej prestiżowymi nagrodami Mateusza (nagroda III Programu Polskiego Radia) oraz Oskarem Jazzowym (nagroda Stowarzyszenia Łódzkich Melomanów). Koncertował na wielu festiwalach w Europie. Grał z czołowymi polskimi muzykami jazzowymi. Koncertował również z Joe Lovano, Orkiestrą Paula Kuhna. W ramach projektu Anny Marii Jopek współpracował z Patem Methenym. Po znakomicie przyjętych Full Drive i Full Drive 2 przedstawiamy kolejną odsłonę porywającego projektu łączącego jazz, funky, swing i bluesa w wykonaniu czołówki polskich jazzmanów. Nowe kompozycje, nowe pomysły – „stare”, sprawdzone sposoby na porwanie publiczności!

 

Poluzjanci – 19 października, sobota, g.19.00

Polska grupa spod znaku funk, soul i jazz rocka. Tej formacji chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jej frontman, Kuba Badach, uważany jest przez wielu za najlepszego polskiego wokalistę, przy czym dodać należy, że pozostali muzycy niczym mu w swym kunszcie nie ustępują. Na ten koncert fani zespołu czekali od dawna. Po raz pierwszy zagrają w pełnym składzie w naszych okolicach, promując utwory starsze, jak i te z najświeższej płyty, której oficjalna premiera nastąpi 2 dni po festiwalu. Koncert poprzedzą warsztaty wokalne z Kubą Badachem. Artysta z reguły nie angażuje się w akcje edukacyjne. Festiwal Jazz na Wsi będzie wyjątkiem i niebywałą okazją dla wszystkich śpiewających do spotkania się oko w oko z mistrzem.

 

REGULAMIN KONKURSU Improwizacji i Interpretacji Jazzowej /dla solistów/


Informacje o konkursie:

16.X środa (wieczór) – zakwaterowanie uczestników /Zajazd Chodowiak/, nocne jam session.

17.X czwartek – próby z sekcją rytmiczną – g.10-16. Prezentacje konkursowe – g.18.00.

Koncert gwiazdy wieczoru – g.21.00. Ogłoszenie werdyktu i rozdanie nagród – g.22.30.

Nocne jam session – g.23.00.

 

Zasady konkursu:

  1. Eliminacje na podstawie zgłoszeń mailowych do dn. 14.X.2013.
  2. Zakwaterowanie i wyżywienie uczestników na koszt organizatora.
  3. Konkurs adresowany jest do instrumentalistów i wokalistów z Polski i zagranicy.
  4. Jedna kategoria – OPEN, brak kryteriów wiekowych.
  5. Stała sekcja rytmiczna: Nikola Kołodziejczyk –p, Maciej Szczyciński –b, Michał Bryndal –dr. 
  6. Otwarta formuła – brak narzuconego programu.
  7. Każdy wykonawca prezentuje 3 utwory we własnej interpretacji z improwizacją:

1 – na bazie real book’owego standardu jazzowego, 2 – inspirowany motywem / tematem zaczerpniętym z muzyki ludowej, 3 – dowolny, ale nie będący jazzowym standardem,

np. z gat. pop, rock, klasyka lub kompozycja własna – preferowane.

Każdy uczestnik przesyła mailem: krótkie dossier oraz nuty dla sekcji: temat, funkcje harmoniczne, sugerowane podziały rytmiczne, opis formy z uwzględnieniem intro, cody, tempo, itd. Formaty: pdf, word, scany jpg, itp., mile widziane symulacje mp3. Organizator oraz JURY zastrzega sobie ustalenie liczby uczestników konkursu maksymalnie do 10 wykonawców.

 

Nagroda główna GRAND PRIX FESTIWALU – 1000 $ USD – FOLDRUK media

II nagroda – 500$ USD – Strych Polska 

III nagroda – 300$ USD – TOYOTA Auto Podlasie

Miejsce: Chodów n/Liwcem k. Siedlec, woj. mazowieckie.

Termin konkursu: 17 października 2013 (czwartek)

Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie.

Kontakt i zgłoszenia do konkursu: gok@gminasiedlce.pl; tel. +48 660 906 999.

powrót do aktualności